Magyar NB I., 30. forduló: Status quo az élen

Az éllovas Budapesti Honvéd és a vele azonos ponttal második helyezett Videoton is nyert a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójában.

A fővárosi csapat Mezőkövesden hátrányból fordítva, öt gólt szerezve gyűjtötte be a három pontot, míg a székesfehérvári együttes pályaválasztóként Felcsúton a Haladás ellen.

A Vasas és a Ferencváros helyet cserélt a tabellán: előbbi a Szusza Ferenc Stadionban vereséget szenvedett a Pakstól. A címvédő FTC nyerte az Új Hidegkuti Nándor Stadion első örökrangadóját, miután legyőzte az MTK csapatát – a két együttesnek ez volt a 212. egymás elleni mérkőzése a bajnokságban: 48 döntetlen mellett 86. alkalommal nyertek a zöld-fehérek, az MTK pedig 78 sikernél jár. Az FTC ezzel a harmadik helyre lépett előre.

A kiesés elkerüléséért küzdő csapatok közül a Debrecen örülhetett igazán, mivel a 67. perctől emberhátrányban játszva (a Galaci Oţelul egykori játékosa, Ioan Constantin Filip kapott két sárga lapot) is le tudta győzni az Újpestet.

Eredmények: • Székesfehérvári Videoton FC–Szombathelyi Swietelsky Haladás 2–0 (gól: Nego – 16. és Géresi – 86. perc) • Debreceni VSC-TEVA–Újpest FC 1–0 (Haris – 78. perc, öngól; kiállítva: Ioan Constantin Filip – 67. perc, Debrecen) • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapesti Honvéd 1–5 (Kink – 17. perc, illetve Kamber – 51., Lanzafame 2 – 66. és 88., Bobál Dávid – 75., valamint Eppel – 84. perc) • Gyirmót FC–Diósgyőri VTK 1–1 (Radeljics – 93. perc, illetve Makrai – 2. perc) • Budapesti Vasas–Paksi FC 0–3 (Lenzsér – 8., Bartha – 83. és Hahn – 93. perc) • Budapesti MTK–Ferencvárosi TC 1–3 (Myke Bouard Ramos – 80. perc, illetve Varga Roland – 10., Lovrencsics Gergő – 31. és Amadou Moutari – 45. perc). A tabellán:

1.       Honvéd       30      17      5        8        47–27         56

2.       Videoton     30      16      8        6        58–26         56

3.       FTC  30      13      9        8        51–40         48

4.       Vasas          30      14      5        11      45–36         47

5.       Haladás      30      12      6        12      38–40         42

6.       Paks  30      10      11      9        35–33         41

7.       Újpest         30      9        12      9        45–45         39

8.       Debrecen     30      10      7        13      37–40         37