Inter–Sevilla döntő lesz az Európa Ligában

Az olasz Milánói Internazionale lesz a spanyol FC Sevilla ellenfele az Európa Liga döntőjében, miután a milánói csapat 5–0-ra nyert az ukrán Sahtar Donyeck ellen a sorozat Németországban rendezett végjátékának második elődöntőjében.

A düsseldorfi meccsen az argentin Lautaro Martínez és a belga Romelu Lukaku duplázott, az Inter második gólját Danilo D’Ambrosio szerezte.

A finálét pénteken 22 órakor játsszák Kölnben, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó.

Eredmény, Európa Liga, elődöntő: • Milánói Internazionale (olasz)–Sahtar Donyeck (ukrán) 5–0 (gól: Lautaro Martínez 2 – 19. és 74., Danilo D’Ambrosio – 64., valamint Romelu Lukaku 2 – 78. és 84. perc). Vasárnap játszották: • FC Sevilla (spanyol)–Manchester United (angol) 2–1 (gól: Jesús Joaquín Fernández Sáenz de la Torre „Suso” – 26. és Luuk de Jong – 78. perc, illetve Bruno Miguel Borges Fernandes – 9. perc, 11 m).