III. liga 11. forduló: Legyőzte az éllovast a Dési Szamos

Bravúrosan nyert a labdarúgó harmadosztály 11. fordulójában a Dési Szamos, amely legyőzte a 10. csoport első helyezettjét, a Zilahi MSC csapatát.

Mindkét fél tartott a révkolostori pályán rendezett találkozótól. A hazaiak jól ismerték a szilágysági együttes képességét, és elszánt törekvésüket a II. ligába jutásért, Mészáros Alpár edző a meccs előtti napon kijelentette, a zilahi gárda a csoport legerősebb képviselője, és döntetlennel is megelégedne. Mindkét edző a vidéki pálya minőségétől is félt, ismerve, hogy a  mérkőzés előtti napon a környéken havazott, de a szervezők rendbe tették a játékteret, és végül jó feltételek közepette bonyolították le az összecsapást. Tudnunk kell, hogy Révkolostor község polgármestere nem más, mint David Prunean volt labdarúgó és játékvezető, aki azonnal intézkedett a hó eltakarítása érdekében, és mozgósította a falu lakóit a korszerű stadion pályájának rendbetételére.

Nem mondható el, hogy a 2–1 (0–1) arányú hazai győzelem meglepetésnek számít, a désiek minden szempontból felülmúlták az éllovast, Mészáros Alpár mester taktikailag is jól előkészítette a párharcot. A Szamos meg volt szokva a helyi viszonyokkal, ismerve a játéktér minőségét, inkább hosszú labdákkal próbálkozott megközelíteni a Meszes aljiak kapuját. Ez be is vált, annak ellenére, hogy a vezetést a zilahiak szerezték meg a 38. percben, amikor Sergiu Pop volt eredményes (0–1). Térfélcsere után azonban gyökeresen változott a helyzet, a désiek irányították a játékot és az 58. percben megérdemelt tizenegyeshez jutottak, Iustin Ardelean a tizenhatoson belül felvágta a Szamos egyik legjobb csatárát, az idei télen érkezett szerb Sztefan Visicset. A Râmnicu Vâlcea-i Constantin Alin Olaru játékvezető által megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1–1). A désiek nem elégedtek meg ennyivel, tovább rohamoztak, és a 86. percben 30 méteres szabadrúgást Alin Toma magabiztosan zúdította a tehetetlen Bogdan Miron kapujába, aki csak követte a hálóba kikötő labdát. Eurogól, amely három pontot jelentett a Szamosnak, s így két pontra megközelítette a második hely birtokosát, a Nagybányai Minaur együttesét.

Eredmények, 10. csoport: • Szatmárnémeti MSC–Szilágysomlyói Sport 2–0 (gól: Luca Tincău – 16. és Florin Chitaș – 78. perc) • Nagysomkúti Haladás–Besztercei 1. FC Glória 5–2 (Láng Loránd – 17., Bogdan Paşca – 45., Andrei Letea – 45. + 1., Cătălin Tutuță – 55., 11 m és Bogdan Buşică – 77. perc, illetve Paul Potra 2 – 11. és  51. perc) • Nagyváradi AC–Nagybányai Minaur 2–1 (Marius Hosu – 36. és Claudiu Codoban – 94. perc, illetve Mircea Donca – 66. perc) • Dési Szamos–Zilahi MSC 2–1 (Sztefan Visics – 58., 11 m és Alin Toma – 86. perc, illetve Sergiu Pop – 38. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Váradszentmártoni CSC 2–2 (Leite Teles Vinícius – 19. és Marius Balogh – 92. perc, 11 m, illetve Denis Laza – 8., öngól és Florin Pop – 30. perc). A táblázaton: 1. Zilah 24 pont, 2. Minaur 20 (26–15), 3. NAC 20 (17–15), 4. DÉSI SZAMOS 18, 5. Beszterce 17, 6. Nagysomkút 14, 7. Váradszentmárton 13 (16–17), 8. Szilágysomlyó 13 (15–21), 9. Szatmárnémeti 10, 10. Esthajnalcsillag 5.

A visszavágók második, összességében a 11. fordulóban a 9. csoportban a Kolozs megyei csapatok idegenben szerepeltek, és mindhárom együttes ponttal/pontokkal tért haza. Legjobban az éllovas Dési Szamos járt, amely 3–0-ra nyert a sereghajtó Alsógáldi Ipar otthonában. A Kolozsvári Egészség vezetést szerzett Gyulafehérvárott, de végül be kellett érnie döntetlennel, a Tordai Aranyos FC pedig gól nélküli találkozón szerzett pontot Szászrégenben.

Eredmények, 9. csoport: • Gyulafehérvári Egyesülés–Kolozsvári Egészség 1–1 (gól: Radu Pocol – 53. perc, illetve Dan Roman – 40. perc) • Nyárádtői Egyesülés–Kudzsiri CSO 1–0 (Birtalan Alpár – 56. perc) • Szászrégeni Lendület–Tordai Üveg Aranyos FC 0–0 • Marosújvári SK–Vajdahunyadi SK 2–1 (Alecu Cioară 2 – 32. és 63. perc, illetve Adrian Neacşu – 53. perc) • Alsógáldi Ipar–Dési Egyesülés 0–3 (Ionuț Frăsineanu – 43., Ionuț Rus – 62. és Sebastian Serediuc – 82. perc). A tabellán: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 28 PONT, 2. Kudzsir 23,    3. Szászrégen 20 (23–13), 4. Nyárádtő 20 (16–17), 5. KV. EGÉSZSÉG 15, 6. Gyulafehárvár 14, 7. TORDA 12, 8. Vajdahunyad 10, 9. Marosújvár 9, 10. Alsógáld 4.