III. liga, 13. forduló: megbotlott az Egyesülés Tordán

Amint röviden már jeleztük, meglepetés született Tordán a labdarúgó III. liga 9. csoportjának Kolozs megyei rangadóján a 13. fordulóban (valamikor ezt a másodosztályban rendezték). A listavezető désiek nagy reménnyel utaztak az Aranyos-parti városba, ahonnan azonban üres kézzel tértek haza. A hazaiak ugyanis megérdemelten nyertek 2–1 (2–1) arányban, nagy lépést téve a dobogós helyezés felé.

Amióta Artur Podar edző (ő mindig vészhelyzetben tér vissza anyaegyesületéhez) átvette az Üveg Aranyos FC vezetését, együttese sorozatban diadalmaskodott. Mintha puskából lőtték volna ki tanítványait, a visszavágó első három mérkőzésén 9 pontot szereztek, amelyből hármat idegenben, Szászrégenben. Ez figyelmeztetésként kellett volna szolgálnia a Dragoş Militaru edzette désieknek, akik kicsit túl magabiztosan kezdték a találkozót. Igaz, az első percekben a vendégek voltak fölényben, mindjárt a 4. percben Tudor Horea Vomir nem tudta kihasználni Kereki Mihály jobboldali beadását. Két percre rá Angelo Cocian elesett a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítélt semmit. Ez utóbbi helyzettel az Egyesülés egyszerűen „kialudt”, a tordaiak átvették a játék irányítását, és a 17. percben Andrei Cobârzan révén megszerezték a vezetést (1–0). Csak hét percig tartott előnyük, ugyanis a 24. percben a hosszúmezői Cristian Anghelina játékvezető tizenegyest ítélt a Szamos partiak javára, a jogos büntetőt Florin Blaj hidegvérrel értékesítette (máskülönben ő ritkán téved ilyen helyzetekben; 1–1). A tordaiak azonban nem hagyták magukat, és a 32. percben szöglet után a tapasztalt Florin Dan középpályás fejesgóljával újból vezetéshez jutottak (2–1). Negyedóra leforgása alatt három gól esett. Térfélcsere után felváltva támadtak a csapatok, de tisztább gólhelyzetük csak a hazaiaknak volt ugyancsak Florin Dan révén, aki a 68. percben sehogy sem talált be Dorin Farcaş kapujába, aki a bekapott két gól ellenére jól védett a hétvégi összecsapáson. A vendégeknek is lett volna lehetőségük egyenlíteni, de Cocian elpuskázta kitűnő gólhelyzetét. A dési alakulat elszenvedte a bajnokság második vereségét, miután ősszel Gyulafehérvárott hajtott fejet a helyi Egyesülés előtt. A kudzsiriakkal folytatott párharc az elsőségért tovább folytatódik, Désnek azért két pont előnye maradt.

A két csapat:

ÜVEG ARANYOS: Onciu – Chiş, Ionescu, Cordoş, Marcu – Cimpoeşu, Paleoca, Ciurcui, Florin Dan – Salcău, Cobârzan; cserék: Busuioc, Lemnaru, Băeţan, Hetea és Savu.

DÉSI EGYESÜLÉS: Farcaş – Al. Papp, Vomir, I. Rus, Kereki Mihály – Cătinean, Cocian, Adrian Pop, Frăsineanu – Andrei Pop. Florin Blaj; cserék: Roş és Serediuc.

A csoport harmadik Kolozs megyei tagja, a Kolozsvári Egészség ponttal tért haza a Marosújvári SK otthonából. A fordulatos mérkőzésen Kis Csaba és Dan Matei tanítványai közel egy órán át emberhátrányban játszott Alexandru Oltean kiállítása után (36. perc). Ezt megelőzően két gól is esett, a vezetést az ex-CFR-es veterán Cosmin Tilincă szerezte meg a Zöld Vírusoknak (0–1), de ezt Szölösi Márton öngólja követte (1–1). A második félidő elején a marosújváriak megszerezték vezetést, viszont Dan Roman a 75. percben tudott egyenlíteni.

Az Egészség a következő összeállításban szerepelt: Lăzăreanu – Mic, Mureşan, Dan Matei, Şumlea – Oltean, Dan Roman, Petruş, Lujerdean – Ceaca, Tilincă; cserepad: Todoran, Cotîrlă, Al. Paul, Urcan, Szölösi, Cîmpean, Iancu.

A 10. csoportban a Mészáros Alpár edzette Dési Szamos alulmaradt a Besztercei 1. FC Glória ellenében a Révkolostoron rendezett hazai találkozón. A désieknek csak becsületgólra futotta, Sztefan Visics a 66. percben büntetőt értékesített 0–2-es állásnál.

A Dési Szamos összeállítása: Negrea – Cregiunesc, Sergiu Costin, Toma, Negru – Nuţu, Dobrea, Bucşă, Butta, Maxin – Visics; cserék: Brumă, Colţa, Hordouan és Popa.

Eredmények, III. liga, 13. forduló:

9. csoport: • Tordai Üveg Aranyos FC–Dési Egyesülés 2–1 (gól: Andrei Cobârzan – 17. és Florin Dan – 32. perc, illetve Andrei Pop – 24. perc, 11 m) • Szászrégeni Lendület–Kudzsiri CSO 1–2 (Cristian Chirilă – 35. perc, illetve Alexandru Duşmanu – 48. és Alin Dohotariu – 77. perc) • Nyárádtői Egyesülés–Gyulafehérvári Egyesülés 2–3 (Paul Aldea – 63. és David Potor – 94. perc, illetve Bogdan Bucurică – 81., valamint Alexandru Giurgiu 2 – 84. és 85. perc) • Alsógáldi Ipar–Vajdahunyadi SK 0–1 (Alexandru Muscă – 84. perc) • Marosújvári SK–Kolozsvári Egészség 2–2 (Szölösi Márton – 34., öngól és Tudor Cristea – 47. perc, Cosmin Tilincă – 33. és Dan Roman – 75. perc). Az állás: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 31 PONT, 2. Kudzsir 29, 3. Nyáradtő 23, 4. Szászrégen 20, 5. TORDA 18, 6. Gyulafehérvár 17, 7. Vajdahunyad 16 (14–15), 8. KV. EGÉSZSÉG 16 (22–28), 9. Marosújvár 10, 10. Alsógáld 4.

10. csoport: • Zilahi MSC–Váradszentmártoni CSC 0–3 (Dacian Ban – 47., Paul Suciu – 65. és Alexandru Sorian – 72. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Nagybányai Minaur 0–1 (Andrei Hațiegan – 28. perc) • Dési Szamos–Besztercei 1. FC Glória 1–2 (Sztefan Visics – 66. perc, 11 m, illetve Răzvan Sulici – 24. és Adrian Enescu – 45. perc) • Nagyváradi AC–Szilágysomlyói Sport 4–0 (Claudiu Codoban 2 – 35. és 52., az első 11 m, Marius Hosu – 43., továbbá Victor Dobrescu – 76. perc) • Nagysomkúti Haladás–Szatmárnémeti MSC 1–1 (Marco Petran – 45. perc, illetve Raul Ziman – 70. perc). A sorrend: 1. Zilah 27 pont, 2. Minaur 26, 3. NAC 24, 4. Beszterce 21, 5. DÉSI SZAMOS 18, 6. Váradszentmárton 17, 7. Szilágysomly 16, 8. Nagysomkút 15, 9. Szatmárnémeti 12, 10. Esthajnalcsillag 5.