Őszi bajnok a Dési Egyesülés

Kedden délután Marosújvárott lebonyolították az október 24-ről elmaradt helyi SK és a Dési Egyesülés közötti labdarúgó-mérkőzést a III. liga 9. csoportjában.

Az Erdély egyik legrégibb esti világítású pályáján, a mosószódagyár szomszédságában található stadionban rendezett találkozót a várakozásnak megfelelően a vendégek nyerték 3–1 (2–1) arányban a sereghajtó ellen. A désiek már a 19. percben gólt szereztek Adi Pop révén (0–1), majd a 32-ben növelték előnyüket Kereki Mihály találatával (0–2). Szünet előtt két perccel a Fehér megyeiek tizenegyeshez jutottak, a büntetőt Claudiu Marcu értékesítette (1–2).

Térfélcsere után is a Szamos mentiek támadtak többet, aminek meg is volt a látszata: a 89. percben a Kolozsvári CFR 1907 volt játékosa, az idén nyáron szerződtetett Ionuţ Rus beállította a 3–1-es végeredményt az Egyesülés javára. Ezzel az újabb sikerrel Dragoş Militaru edző tanítványai őszi bajnokok, majd e hétvégén a visszavágó első fordulójában a sétatéri stadionban régi vetélytársukat, a Kolozsvári Egészség alakulatát fogadják.

A désiek összeállítása: Dorin Farcaş – Ionuţ Rus, Kereki Mihály, Vomir, Al. Papp – Cătinean, Chira, Adi Pop, Florin Blaj – Andrei Pop, Giurgiuean; cserejátékosok:  Tudose, Peter, Cocian, Al. Blaj, B. Pop, Toderean, Ad. Farcaş, Mate, Sabo.

Eredmény, 9. csoport, pótlás a 7. fordulóból: • Marosújvári SK–Dési Egyesülés 1–3 (gól: Claudiu Marcu – 43. perc, 11 m, illetve Adrian Pop – 19., Kereki Mihály – 32. és Ionuț Rus – 90. perc).

A 10. fordulót pénteken és szombaton játsszák.

A tervezett program (a mérkőzések egységesen 14 órakor kezdődnek):

Pénteken: • Tordai Üveg Aranyos FC–Marosújvár. Szombaton: • Dési Egyesülés–Kolozsvári Egészség • Kudzsiri VSK–Gyulafehérvári Egyesülés • Vajdahunyadi SK–Nyárádtői Egyesülés • Alsógáldi Ipar–Szászrégeni Lendület. A táblázaton: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 24 PONT/9 MÉRKŐZÉS, 2. Kudzsir 19/8, 3. Szászrégen 16/9 (20–12), 4. Nyárádtő 16/9 (15–17), 5. Gyulafehérvár 13/9, 6. KV. Egészség 12/8, 7. Vajdahunyad 9/9, 8. TORDA 8/9, 9. Alsógáld 4/8, 10. Marosújvár 3/8.

A másik Kolozs megyei érdekeltségű csoportban is pótoltak egy mérkőzést, gólzáporos döntetlen született Szatmárnémetiben, ahol az éllovas szilágyságiak hiába vezettek 1–0-ra és 3–1-re, végül kénytelenek voltak beérni egy ponttal.

Eredmény, 10. csoport, pótlás a 8. fordulóból: • Szatmárnémeti MSC–Zilahi MSC 3–3 (gól: Schwarzkopf Istvan – 30., Zsiga Ervin – 55., 11 m és Luca Tincău – 60. perc, illetve Florin Istrate – 1., Alin Mutu – 45. + 1. és Raul Stanciu – 48. perc).

A szombati 10. forduló tervezett programja (a meccsek 14 órakor kezdődnek): • Váradszentmártoni SK–Szilágysomlyói Sport • Besztercei 1. FC Glória–Szatmárnémeti • Nagybányai Minaur–Nagysomkúti Haladás • Zilah–Nagyváradi AC • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Dési Szamos. A sorrend: 1. Zilah 21 pont/9 mérkőzés, 2. Minaur 20/9, 3. NAC 14/8, 4. DÉSI SZAMOS 12/9 (14–14), 5. Szilágysomlyó 12/8 (13–15), 6. Váradszentmárton 11/9 (13–14), 7. Beszterce 11/8 (12–15), 8. Nagysomkút 8/9, 9. Szatmárnémeti 7/8, 10. Esthajnalcsillag 1/7.