I. liga, 20. forduló: CFR-diadal a nyitányon

A román labdarúgó élvonal 20., idei utolsó előtti fordulójának első mérkőzésén az éllovas Kolozsvári CFR 1907 csapata kiütéses sikert ért el a Román Kupa-győztes Voluntari-i FC otthonában. A CFR sorozatban ötödik mérkőzésén nem szenvedett vereséget és gólt sem kapott, a mérlege négy győzelem és egy döntetlen.

Az Anghel Iordănescu Stadionban 3–0 (1–0) volt a végeredmény a vasutasok javára, a gólokon Billel Omrani (40. perc), Ciprian Deac (75. perc) és Adrian Alexandru Păun (78. perc) osztozott, a mérkőzést a fővárosi Marius Avram vezette.

A találkozót a vendégek uralták, akik támadásban és védekezésben is jelesre vizsgáztak. A védősorban utolsó pillanatban változtatni kényszerült Dan Petrescu vezetőedző, mivel még az együttes autóbuszán Kevin Boli rosszul lett, a helyére Andrei Mureşan került.

A CFR 1907 első helyzeteit a két első gól szerzője, Deac és Omrani hagyta ki, majd a francia az első félidő hajrájában kihasználta Alexandru Răuţă hibáját, s egyéni akció végén megszerezte a vezetést a 40. percben (0–1). A második játékrészben a vendégek egy ideig nem erőltették a támadásokat, de Claudiu Niculescu együttese nem volt képes élni a lehetőséggel, így jöttek az újabb CFR-akciók. Omrani volt a kisegítő Ciprian Deac háromszögeléses akciójánál, s a válogatott középpályás növelte az előnyt (75. perc: 0–2). Három percre rá a védelem újabb megingását Păun büntette, beállítva a 0–3-as végeredményt.

Petrescu mester a következő csapatot szerepeltette: Arlauskis – C. Manea, Vinícius, Mureşan, Camora – Hoban, Djokovics – Deac (80. perc Nouvier), Cúlio (76. perc Rus), Păun – Omrani (83. perc Balde).

A CFR-siker azt jelenti, hogy (legalábbis vasárnap estig) nyolc pontra növelte előnyét közvetlen üldözője, az FCSB előtt, és ha a Dinamó nem nyer a hétfői, Sepsi elleni meccsén, akár azt is, hogy hat fordulóval az alapszakasz zárása előtt bejutott a rájátszásba.

Egyelőre az állás: 1. CFR 1907 46 pont/20 mérkőzés, 2. FCSB 38/19, 3. Krajovai Universitatea SK 36/19, 4. Botoşani-i FC 35/19, 5. Konstancai Viitorul 31/19 (25–14), 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 31/19 (28–19), 7. Bukaresti Dinamo 27/19, …, 10. Voluntari 22/20.