Szenvedve hozta a kötelezőt a CFR 1907

Sepsiszentgyörgyön 1–0 (1–0) arányban nyert szerdán este a Kolozsvári CFR 1907 a helyi Sepsi OSK ellen, nem túl látványos találkozón hozta a kötelezőt a vasutascsapat a román labdarúgó élvonal rájátszásának felsőházi mérkőzésén a 2. fordulóban.

A sikerrel ismét ideiglenesen az élre állt a CFR, a találatot Ciprian Deac érte el büntetőből az első félidő hosszabbításpercei előtt.

Ez a játékrész gyakorlatilag a védekezésről szólt, mindkét gárda kitűnően tette a dolgát ezen a téren. A 45. percben a bolgár Radoslav Dimitrov kezét érte a labda a büntetőterületen belül, s a nagykárolyi Kovács István játékvezető a mészpontra mutatott. A 11-est Ciprian Deac higgadtan küldte a jobb alsó sarokba, Niczuly Roland kapus jó irányba vetődött, de nem védhette a pontosan és megfelelő erővel helyezett labdát (0–1).

Térfélcsere után mindkét oldalon három-három nagyobb helyzet maradt ki, a hazaiaktól Marius Ştefănescu (58. perc), a szlovák Pavol Safranko (62. perc) és a spanyol Eder Gonzalez (88. perc), a vendégektől a venezuelai Mario Rondón (68. perc), Valentin Costache (82. perc) és az izlandi Runár Már Sigurjónsson (85. perc) veszélyeztetett, de több gól már nem esett.

Edward Iordănescu csapata: Giedrius Arlauskis (46 perc Cristian Bălgrădean) – Mário Camora (csapatkapitány), Andrei Burcă, Sziám Ben Júszef, Cristian Manea – Adrian Păun (80. perc Runár Már Sigurjónsson), Ovidiu Hoban, Ciprian Deac (80. perc William Soares da Silva) – Valentin Costache, Gabriel Debeljuh (66. perc Mario Rondón), Andrei Dodi Joca (5. perc Alexandru Chipciu); fel nem használt cserék: Adrian Mihai Gîdea, Iasmin Latovlevici, Mateo Susics, Paulo Vinícius de Souza.

A CFR 1907-re már szombaton a következő próbatétel vár, 20.30 órai kezdettel a 3. fordulóban rangadót játszik a Krajovai Universitatea FC ellen a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Eredmények, I. liga, rájátszás, 2. forduló:

Felsőház: • Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea FC 1–1 (gól: Realdo Fili – 12. perc, illetve Andrei Ivan – 80. perc; kiállítva: Eduard Florescu – 93. perc, illetve Mihai Bălaşa – 93. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (Ciprian Deac (45. perc, 11 m). Csütörtökre maradt a Clinceni-i Academica–FCSB találkozó. Az ideiglenes állás: 1. KV. CFR 1907 38 PONT/2 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 36/1, 3. Krajova 31/2, 4. Sepsi 24/2, 5. Botoşani 22/2 (2–3), 6. Clinceni 22/1 (0–3).

Alsóház: • Piteşti-i Argeş FC–Târgoviştei Chindia 0–1 (gól: Daniel Florea – 53. perc). Kedden játszották: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 1–3 (Patricio Matricardi – 61. perc, illetve Daniel Graovac – 55., Valentin Gheorghe – 63. és George Merloi – 85. perc) • Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán 1–0 (Andrei Ciobanu – 82. perc, 11 m) • Bukaresti Dinamó–Aradi UTA 0–1 (David Miculescu – 34. perc). Csütörtökre maradt a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC meccs. Az ideiglenes sorrend: 7. Chindia 26 pont/2 mérkőzés, 8. UTA 25/2, 9. Astra 23/2, 10. Argeş 21/2, 11. Viitorul 19/2, 12. Gázmetán 18/2, 13. Voluntari 17/1, 14. Dinamó 15/2, 15. Jászvásár 14/1, 16. Hermannstadt 13/2.

A 3. fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le (élőben közvetíti a DigiSport, Look tv és Telekom Sport tévéadó).