JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁNIAI BAJNOKSÁG

A társbajnok Csíkszeredai Sportklub hazai pályán szétlövéssel győzte le a Vasast a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szerdai találkozóján. A csíki együttes 2–0-ra és 3–1-re is vezetett, ám a négymeccses erdélyi túrájukat megkezdő vendégek ráadásra mentették a mérkőzést, a gól nélküli hosszabbítás után pedig szétlövésben a házigazda kerekedett felül.

Eredmény: • Csíkszeredai Sportklub–Budapesti Opten Vasas HC 4–3 (1–0, 1–1, 1–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel. A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 61 pont/28 mérkőzés, 2. Debreceni EAC 51/29, 3. MAC HKB Újbuda 50/28, 4. Brassói Korona 49/22, 5. Újpesti TE 47/27, 6. Csíkszereda 42/21, 7. Gyergyói Hoki Klub 36/26, 8. Opten Vasas 21/27, 9. Titánok 20/26, 10. Dunaújvárosi Acélbikák 16/28.

A romániai bajnokságban másodszor is nagy gólkülönbséggel nyert Gyergyószentmiklóson a Gyergyói HK a Bukaresti Steaua ellen: a hétfői 8–1 után ezúttal 8–2 (1–0, 2–2, 5–0) arányban bizonyult jobbnak fővárosi ellenfelénél.

A táblázaton: 1. Galaci MSC 35 pont/13 mérkőzés (133–20), 2. Gyergyó 35/16 (105–42), 3. Brassó 22/9, 4. Csíkszereda 19/8 (89–19), 5. Steaua 19/15 (116–84), 6. Sapientia U23 17/19, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/18.

NŐI KÉZILABDA: ÚJABB KOLOZSVÁRI VERESÉG

A fővárosi Ioan Kunst-Ghermănescu Sportcsarnokban rendezett tornán a 8. fordulóban sem sikerült győznie a Kolozsvári Universitatea Sportklub együttesének a női MOL Virágok Ligájában. A kolozsvári lányok hiába vezettek szünetben, a hajrában kicsúszott a kezükből a Szlatinai MSC elleni mérkőzés, amelyet végül 29–27 (12–13) arányban veszítettek el.

A kolozsvári góldobók: Florina Chintoan 8, Diana Lazăr és Rebeca Necula 5–5, Paulina Masna 3, Raluca Nicolae, Judith Vizuete és Florenţa Ilie 2–2.

A fekete-fehérek pénteken a Nagybányai Minaur ellenében lépnek pályára. A máramarosiak korábban az Európa Kupában 33–27 (14–8) arányban kikaptak az orosz Asztrahanocska Asztrahan otthonában.

További eredmények: • Mioveni-i Dacia–Galaci MSC 29–26 (17–14) • Bukaresti MSC–Beszterce-Naszódi Glória 28–23 (15–15) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Ploieşti-i Activ Prahova 27–27 (13–10). További három mérkőzést csütörtökön este játszottak, a Zilahi KK szabadnapos volt. Az állás: 1. Buk. MSC 24 pont/8 mérkőzés, 2. Nagydisznódi Magura 16/7 (183–139), 3. Nagybányai Minaur 16/7 (172–149), 4. Râmnicu Vâlcea-i MSC 15/6, 5. Bodzavásár 13/7, 6. Brăilai Dunărea 12/7 (164–158), 7. Beszterce 12/8 (174–178), …, 15. KOLOZSVÁR 0/7.

LABDARÚGÓ I. LIGA, 19. FORDULÓ: 2–1-EK SOROZATA

A román labdarúgó élvonal alapszakasza hétközi, 19. fordulójában szerdán mindegyik mérkőzésen 2–1-es eredményt jegyeztek.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 19. forduló: • Clinceni-i Academica–Botoşani-i FC 2–1 (Adrian Popa – 13. és Cvetelin Csuncsukov – 73. perc, illetve Mahmoud Al-Mawas – 27. perc; kiállítva: Alin Şeroni – 49. perc, Botoşani; a mérkőzés egyik megfigyelője a nagyszebeni Sajtos László volt) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Aradi UTA 1–2 (Dylan Florea – 9. perc, illetve Erico Da Silva – 92. és Ciprian Rus – 94. perc) • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán 2–1 (Magaye Gueye – 32. és Ante Puljics – 43. perc, illetve Ricardo Valente – 7. perc). A forduló csütörtökön a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Târgoviştei Chindia és a Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiu Astra találkozókkal ért véget.

A 20. fordulót péntektől hétfőig rendezik (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Krajovai Universitatea FC–Piteşti-i Argeş FC (20 órakor). Szombaton: • Gázmetán–Clinceni (12.15-kor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC (14.15-kor) • FCSB–Jászvásár (20.15-kor). Vasárnap: • Botoşani–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (12 órakor) • Astra–Konstancai Viitorul (14 órakor) • Aradi UTA–Dinamó (20.45-kor). Hétfőn: • Târgoviştei Chindia–Kv. CFR 1907 (20 órakor). Az élen: 1. FCSB 42 pont/19 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 40/18, 3. Krajovai Universitatea FC 36/19, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 32/19, 5. Clinceni 29/19, 6. Chindia 27/18.

CFR 1907: CSATÁROK TÁVOZÁSA ÉS MARADÁSA

Beigazolódtak a sajtóhírek a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapatának csatáraival kapcsolatosan: a vasutasklub a honlapján és a közösségi oldalán elköszönt a 27 éves szlovák Jakub Vojtustól, aki Mezőkövesdi Zsóry FC-hez igazolt, és bejelentette a szerződéshosszabbítást Billel-Abdel Omranival. A szintén 27 esztendős francia–algériai támadó 2022-ig lesz a klubnál – a 2016 szeptemberében érkezett Omrani három bajnoki címhez (2018–2020) és egy Szuperkupához (2018) segítette együttesét, 156 mérkőzésen 37 gólt lőtt (az utolsó viszont 2019 decemberében érte el).

U OLIMPIA: TEODORA MELUŢĂ SVÁJCBA IGAZOLT

A Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF sokszoros bajnok és kupagyőztes női labdarúgócsapatának egyik legjobb játékosa külföldre igazolt, Teodora Meluţă a 2019-ben bajnoki ezüstérmes, a 2019–2020-as idényben Bajnokok Ligája-résztvevő svájci FF Lugano 1976 együttesénél folytatja. A 21 esztendős játékos hat éve már a kolozsvári együttest erősíti öt bajnoki és kupagyőzelemhez segítette együttesét.