Jól kezdte a rájátszást a CFR 1907 csapata

A román labdarúgó élvonal felsőházában hétfőn este zárult az 1. játéknap, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Kolozsvári CFR 1907 együttese egy góllal jobbnak bizonyult a Gyurgyevói/Giurgiui Astránál.

A bajnokcsapat már az első percben betalálhatott volna, de Cladiu Petrila lövése az oldalhálóban kötött ki. A gól mégsem váratott sokat magára, a 7. percben a horvát Damjan Djokovics bal oldalról kitűnően ívelt be középre, Ciprian Deac 5 m-ről védhetetlenül fejelt a hálóba (1–0). Az Astrától Denis Alibec villant kétszer, előbb a 13. percben, amikor egyedül törhetett kapura, de beérte és szerelte a francia Kévin Boli, majd a szünet előtt, a 41. percben, amikor a lövését védte a litván Giedrius Arlauskis kapus.

Fordulás után a CFR veszélyeztetett, amikor az 50. percben Djokovics fejelt egy szabadrúgás nyomán, de David Lazăr kapus hárított. A piteşti-i Cătălin Popa játékvezető 11-essel büntette Arlauskis megmozdulását (a nigériai Kehinde Fataihoz ért hozzá a büntetőterületen belül), így az 58. percben 11-est végezhetett el Alibec, és kilőtte a jobb alsó sarkot (1–1). A brazil Paulo Vinícius fejesénél a 71. percben ismét előnybe kerülhetett volna a kolozsvári csapat, de Lazăr védett. Tíz percre rá azonban már tehetetlennek bizonyult, amikor egy túl rövid felszabadítás után a csereként beállt Adrian Păun 16 méterről lőtt (2–1), s ez az eredmény lefújásig nem változott.

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Kévin Boli, Paulo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu (61. perc Adrian Păun), Damjan Djokovics (73 perc George Ţucudean), Ovidiu Hoban – Ciprian Deac, Mário Rondón, Claudiu Petrila (85. perc Denis Ciobotariu).

A játékvezető piros lapot adott a 79. percben a CFR kispadján ülő Bogdan Aldea masszőrnek.

A vasutasok továbbra is veretlenek hazai pályán ebben az idényben, mindössze a harmadik gólt kapták, az utolsó hét menetben veretlenek (5 győzelem és 2 döntetlen), az előző hat mérkőzésen gólt sem kaptak.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevfói/Giurgiui Astra 2–1 (gól: Ciprian Deac – 7. és Adrian Păun – 81. perc, illetve Denis Alibec – 58. perc, 11 m).

A második forduló mérkőzéseit péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A felsőházi program (a mérkőzések 20.30-kor kezdődnek):

Pénteken: • Astra–Botoşani-i FC. Vasárnap: • FCSB–Krajovai Universitatea FC. Hétfőn: • Medgyesi Gázmetán–CFR 1907. A tabellán: 1. KV: CFR 1907 29 PONT, 2. Krajova 26, 3. Botoşani 24, 4. FCSB 23, 5. Gázmetán 22, 6. Astra 21.

Alsóházi program:

Szombaton: • Clinceni-i Academica–Konstancai Viitorul (14.30-kor) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó (21 órakor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17.30-kor). Hétfőn: • Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor). A táblázaton: 1. Viitorul 21 pont, 2. Sepsi 18, 3. Dinamó 17, 4. Hermannstadt 16, 5. Clinceni 14, 6. Chindia 13, 7. Jászvásár 12, 8. Voluntari 11.

Borítókép: Ciprian Deac (meggypiros mezben) szerezte az első gólt – FOTÓ: FACEBOOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA