CFR 1907: nem sikerült az előzés

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 19. fordulójában a zárómérkőzés tétje az éllovasi pozíció volt: amennyiben nyert volna a Kolozsvári CFR 1907, átvette volna az első helyet, de ez most nem sikerült.

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón a Gyurgyevói/Giurgiui Astra volt az ellenfél, s 1–1 (0–1) lett a végeredmény. A galaci Adrian Viorel Cojocaru vezette összecsapáson Ciprian Deac (81. perc), illetve Constantin Budescu (22. perc) volt eredményes.

Edward Iordănescu csapata: Grzegorz Sandomierski – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vínicus de Souza, Mario Susics (82. perc Alexandru Chipciu) – Luís Aurélio Coimbra (59. perc Adrian Păun), William Soares de Silva, Ciprian Deac – Andrei Mihai Gâdea (9. perc Michaël Pereira), Mario Rondón (82. perc Billel-Abdel Omrani), N. Carnat (59. perc Valentin Costache). Fel nem használt cserék: Rareş Murariu – Ovidiu Hoban, Iasmin Latovlevici, Cristian Manea.

A vasutasok területi uralmát és gólhelyzeteit (a 15. percben a francia Michaël Pereira kapáslövését védte a kapus, egy percre a brazil Paulo Vínicus de Souza a kapufát találta el) az ellenfél egyik ellentámadása borította fel: Constantin Budescu lövése irányt változtatott Víniciuson, s becsapta a kapust (0–1). A félidő hosszabbításperceiben Ciprian Deac szabadrúgása jelentett némi veszélyt, egyébként a házigazdák meddő mezőnyfölénye nem hozott helyzetet.

Térfélcsere után azok is összejöttek: Nicolae Carnat (51. perc), Andrei Burcă (52. perc) lehetőségei után Valentin Costache kapufát lőtt a 63. percben. Az utolsó negyedóra az uruguayi Mario Rondón helyzetével indult, a 79. percben azonban a bosnyák Ljuban Crepulja növelhette volna az előnyt, amikor egyedül tört kapura, de a lengyel hálóőr jó reflexszel, lábbal mentett.

Kis szerencse is kellett végül az egyenlítéshez, Ciprian Deac a védelem hibáját és a mindössze 20 éves Mihai Maximilian Popa kapus rossz helyezkedését kihasználva a kapuba emelt (1–1). A győzni akarás megvolt ugyan, de több lehetőség már nem nyílt erre, így maradt a döntetlen.

A megszerzett ponttal a CFR 1907 maradt a második helyen, egy pont a hátránya az FCSB-vel szemben. A következő próbatétel hétfőn 20 órakor a Târgoviştei Chindia elleni idegenbeli találkozó lesz.

A kolozsváriak nyolc forduló, ifjabb Iordănescu regnálása óta veretlenek (hat győzelem és két döntetlen – utóbbiak hazai pályán)

Eredmények, I. liga, alapszakasz 19. forduló: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Târgoviştei Chindia 1–1 (gól: Goran Karanovics – 18. perc, illetve Tiberiu Căpuşă – 50. perc) • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–1 (Ciprian Deac – 80. perc, illetve Constantin Budescu – 21. perc; a mérkőzés egyik megfigyelője a nagybányai Székely Zoltán volt).

A 20. forduló pénteken elkezdődött a Krajovai Universitatea FC–Piteşti-i Argeş FC mérkőzéssel.

A további tervezett program (a meccseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Clinceni-i Academica (12.15-kor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC (14.15-kor) • FCSB–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.15-kor). Vasárnap: • Botoşani-i FC–Hermannstadt (12 órakor) • Astra–Konstancai Viitorul (14 órakor) • Aradi UTA–Bukresti Dinamó (20.45-kor). Hétfőn: • Chindia–Kv. CFR 1907 (20 órakor). Az állás:

1.      FCSB         19     13     3       3       44–18         42

2.      Kv. CFR     19     12     5       2       26–9 41

3.      Krajova      19     10     6       3       22–12         36

4.      Sepsi 19     8       8       3       31–18         32

5.      Clinceni      19     7       8       4       20–16         29

6.      Chindia      19     7       7       5       17–15         28

7.      Botoşani     19     6       6       7       27–25         24