Focihírek röviden

II. LIGA: KIKAPOTT A RAPID, TÁVOLODIK AZ ÉLVONATÓL

Két mérkőzést játszottak le kedden a II. liga rájátszásában. A feljutásról álmodó, de a rájátszásban még nyeretlen Bukaresti Rapid az Argeş FC csapatát fogadta, de nem tudott élni a hazai pálya előnyével: Dan Alexa meglehetősen erőtlenül játszó gárdája ugyan a mérkőzés hajrájában válaszolni tudott a vendégek második félidőben szerzett góljára, a hosszabbításpercekben azonban újabb gólt kapott, s ezzel jelentősen csökkentek feljutási esélyei: egy pozíciót rontva ötödik a tabellán. A másik találkozón a Turnu Măgurele-i Turris-Oltul és a Ploieşti-i Petrolul mérte össze erejét, ám végül a másodosztályban az utóbbi időben egyre gyakoribb 0–0-s eredménnyel elosztották egymás közt a bajnoki pontokat, aminek az Aradi UTA örvend a legjobban: már négy pont az előnye az élen.

Eredmények: • Bukaresti Rapid–Campionii Argeş FC 1–2 (gólok: Drăghiceanu 85., illetve Şerbănică – 56. és Şerban – 91. perc) • Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Ploieşti-i Petrolul 0–0. Az állás: 1. Aradi UTA 29 pont/3 mérkőzés, 2. Turris-Oltul 25/3, 3. Argeş FC 23/2, 4. Petrolul 22/3, 5. Rapid 21/3 (1–2), 6. Mioveni-i SK 21/2 (0–2).

A következő, július 26–28-i forduló párosítása: UTA–Rapid, Turris–Mioveni, Petrolul–Argeş FC. Pénteken pótolják a 2. fordulóból elhalasztott Argeş–Mioveni találkozót.

SERIE A: ÚJABB AC MILAN-GYŐZELEM

Elkezdődött kedden este az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A hétközi, 35. fordulója. Az első játéknapon két találkozót rendeztek, az élmezőnyhöz tartozó csapatok közül ezeken az Atalanta és AC Milan volt érintett. Előbbi – idénybeli 95. góljával! – a Bolognát győzte le, ezzel ideiglenesen ismét megelőzte a tabellán az Internazionalét. Az AC Milan is győzött a korábbi svéd válogatott Ibrahimovic két góljának köszönhetően, ezzel már ötödik a tabellán, miután a bajnokság újrakezdése óta még nem kapott ki: hét győzelem és két döntetlen a mérlege ebben az időszakban. Kapcsolódó hír, hogy a mérkőzés után a klub vezetése bejelentette: szerződést hosszabbít a csapatot október óta irányító 54 éves Stefano Pioli edzővel, aki ilyenformán 2022-ig marad a kispadon.

Eredmények: • Sassuolo–AC Milan 1–2 •  Atalanta Bergamo–Bologna 1–0. A bajnokság élmezőnye: 1. Juventus 80 pont/34 mérkőzés, 2. Atalanta 74/35, 3. Internazionale 72/34, 4. Lazio 69/34, 5. AC Milan 59/35, 6. AS Róma 58/34.

PREMIER LEAGUE: KIKAPOTT AZ ARSENAL

Ismét botlott az angol élvonalbeli pontvadászatban az Arsenal, amely ilyenformán már biztosan lemarad az európai kupákról. Az „ágyúsokat” ezúttal a kiesés elkerüléséért küzdő Aston Villa győzte le a Premier League 37. fordulójának keddi mérkőzésén, s ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé, ugyanis megelőzte a tabellán közvetlen riválisát, a szintén kedden négygólos vereséget szenvedő Watfordot, amely könnyű falatnak bizonyult a Manchester City számára.

Eredmények: • Aston Villa–Arsenal 1–0 • Watford–Manchester City 0–4. Az élmezőny: 1. Liverpool 93 pont/36 mérkőzés – már bajnok, 2. Manchester City 78/37, 3. Chelsea 63/36, 4. Leicester City 62/37 (67–39), 5. Manchester United 62/36 (63–35), 6. Wolverhampton 59/37, …, 10. Arsenal 53/37.