CFR 1907: fájó vereség Bukarestben

A romániai labdarúgó élvonal alapszakaszának 28. fordulójában a listavezető FCSB és a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR 1907 rangadóját vívták a bukaresti Nemzeti Arénában, a fővárosiak 3–0 (0–0) arányban nyertek.

A vasutasok büntetést töltő vezetőedzője, Edward Iordănescu a lelátóra száműzve tekintette meg a mérkőzést, a kispadról ismét Marius Bilaşco sportigazgató irányította az együttest. A csapat Cantor Zoli fotókrónikás emlékére személyre szabott mezben lépett pályára, s gyakorlatilag csatár nélkül szerepelt ugyanis a venezuelai Mario Rondón, a horvát Gabriel Debeljuh és Vasile Costache koronavírus-fertőzött lett, a francia–algéria Billel-Abdel Omrani pedig megsérült.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mário Camora, Paulo Vinícius de Suoza, Andrei Burcă, Mateo Susics (79. perc Cristian Manea) – Cătălin Itu (41. perc Grzegorz Sandomierski), Mihai Bordeianu, Ciprian Deac – Alexandru Păun (53. perc Runár Már Sigurjónsson), Nicolae Carnat (80. perc Andrei Mihai Gîdea), Alexandru Chipciu (79. perc Michaël Pereira); fel nem használt cserék: Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef, Ovidiu Hoban, Luís Coimbra Aurélio.

A kapuban ismét debütáló litván Giedrius Arlauskis jól védett az első félidőben egészen a 41. percig, amikor a kirohanásakor elgázolta Ovidiu Popescut, és az aradi Ovidiu Alin Haţegan felmutatta neki a piros lapot. Ez volt ebben az idényben az első kiállítás a kolozsváriaknál. Így aztán következhetett a kényszerű csere: Cătălin Itu középpályás helyére a lengyel cserekapus Gregorz Sandomierski lépett be, aki elsőre még kivédte Florinel Coman bombaszabadrúgását.

Térfélcsere után azonban már a 49. percben rezgett a kolozsváriak hálója, Darius Olaru volt eredményes, miután Alexandru Chipciu eladta a labdát (1–0). Az előny nemsokára újabb védelmi hiba után nőtt, a két válogatott, a portugál–román Mário Camora és Andrei Burcă is pechesen ért labdához, a szemfüles Florin Tănase pedig ezt kíméletlenül és mesterien kihasználta (62. perc: 2–0). A 3–0-s végeredményt a kolozsvári születésű, U FC-t is megjárt Olimpiu Moruţan állította be a 78. percben mintegy 16 méteres lövéssel egy ellentámadás nyomán.

Az eredmény következtében az FCSB ismét három pontra meglépett a táblázat élén, a CFR 1907 viszont őrzi a második helyet. A vereséggel megszakadt a kolozsváriak négymeccses nyerősorozata, az FCSB pedig sorozatban ötödik találkozóját tudott nyerni úgy, hogy gólt sem kapott.

A válogatott mérkőzései okozta szünet után április 5-én, hétfőn 20.30-kor a kolozsváriak a Bukaresti Dinamót fogadják a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 28. forduló: • Krajovai Universitatea FC–Aradi UTA 2–0 (Dan Nistor – 69. és Alexandru Tudorie – 93. perc, 11 m) – kedden játszották • Konstancai Viitorul–Târgoviştei Chindia 0–0 – szerdán játszották • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Botoşani-i FC 1–1 (1–1 (Mattia Montini – 79. perc, illetve Enriko Papa – 43. perc) – csütörtökön játszották • Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–0 (Ion Gheorghe – 50. perc) • FCSB–Kolozsvári CFR 1907 3–0 (Darius Olaru – 49., Florin Tănase – 62. és Olimpiu Moruţan – 78. perc) • Piteşti-i Argeş FC–Clinceni-i Academica 1–1 (Antun Palics – 47. perc, illetve Raul Rusescu – 83. perc, 11 m) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó 1–0 (Uros Djuranovics – 62. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán 1–1 (Vasvári Gábriel – 10. perc, 11 m, illetve Ronaldo Deaconu – 65. perc; kiállítva: Francisco Júnior – 60. perc, Gázmetán). A táblázaton:

1.      FCSB         28     20     3       5       56–21         63

2.      Kv. CFR     28     18     6       4       41–15         60

3.      Krajova      28     16     8       4       33–14         56

4.      Sepsi 28     10     14     4       42–28         44

5.      Botoşani     28     10     8       10     37–35         38

6.      Clinceni      28     8       14     6       25–24         38

7.      Argeş          28     9       10     9       29–36         37

8.      Astra 28     9       9       10     38–39         36