I. liga, rájátszás: karnyújtásnyira a végső sikertől a CFR 1907

A román labdarúgó élvonalban a felsőházi rájátszás 8. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén Sepsiszentgyörgyön a helyi Sepsi OSK és a vendég FCSB 2–2 (0–0) arányú döntetlennel végzett, így két fordulóval a vége előtt a címvédő Kolozsvári CFR 1907 egy győzelemre került az újabb végső sikertől.

A székelyföldi csapat 2–0-ra is vezetett, de a hajrát a fővárosiak bírták jobban, akiktől a gólkirályi címre hajtó Florin Tănase a hosszabbításpercekben egyenlített.

A vasutasok már kedden elhódíthatják történetük hetedik, sorozatban negyedik bajnoki címüket, amennyiben a 20.30-kor kezdődő összecsapáson Botoşani-ban legyőzik a helyi FC-t. De akkor is megőrzik a trófeát, ha legalább ugyanannyi pontot szereznek, mint a bukaresti csapat szerdán a Krajovai Universitatea FC ellen. A CFR 1907 jelenlegi előnye ugyanis három pont, az utolsó körben pedig az FCSB-vel játszanak ugyan, de a pontegyenlőség a kolozsváriaknak kedvezne, mivel az első döntési kritérium alapján a rájátszás elején a pontok felezésekor nem kellett kerekíteni eredményüket, ellentétben a fővárosiakkal.

Eredmények, I. liga, rájtászás, felsőház, 8. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB 2–2 (gól: Claudiu Petrila – 69. és Andrei Dumiter – 71. perc, illetve Alexandru Buziuc – 81. és Florin Tănase – 92. perc; a mérkőzés egyik megfigyelője a nagybányai Székely Zoltán volt). Korábbi eredmények: • Krajovai Universitatea FC–Kolozsvári 1907 1–3 (Ştefan Baiaram – 12. perc, illetve Adrian Păun 2 – 4. és 74. perc, valamint Ciprian Deac – 68. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette) • Clinceni-i Academica–Botoşani-i FC 4–3 (Asen Csandarov – 22., Jovan Markovics 2 – 71 és 86., továbbá Cvetelin Csuncsukov – 75. perc, illetve Cosmin Achim – 5., öngól, Hervin Ongenda – 16. és Enriko Papa – 45. perc).

A 9., utolsó előtti forduló tervezett menetrendje (az összecsapásokat élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport+/Look Sport és a Telekom Sport1 tévéadó):

Kedden: • Botoşani–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Szerdán: • FCSB–Krajova (21.30-kor) • Clinceni–Sepsi (20.30-kor). A sorrend:

1.      Kv. CFR     8       5       1       2       12–5 48

2.      FCSB         8       3       3       2       13–11         45

3.      Sepsi 8       4       2       2       9–6   37

4.      Krajova      8       2       2       4       8–11 37

5.      Botoşani     8       3       1       4       13–16         31

6.      Clinceni      8       2       1       5       8–14 29

Az alsóházi rájátszás utolsó fordulójának tervezett szerdai programja (a találkozók egységesen 18.30-kor kezdődnek): • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika • Voluntari-i FC–Aradi UTA • Konstancai Viitorul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra • Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Piteşti-i Argeş FC.