CFR-győzelem az éllovas FCSB ellen

Második sikerét érte el az I. ligában Edward Iordănescu irányítása alatt a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata, az alapszakasz 13., vasárnapi játéknapján 2–0 (1–0) arányban bizonyult jobbnak a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban az éllovas FCSB-nél.

A rangadó góljait Ciprian Deac (35. perc) és Valentin Costache (75. perc) szerezte, előbbi büntetőből talált be.

A 2. percben a nagykárolyi Kovács István nem adott 11-est, amikor Olimpiu Moruţan szabadrúgás-beívelésénél a labda a portugál–román csapatkapitány Mario Camora kezén irányt változtatott. A 21. percben Jakub Vojtus fölé lőtt, a szlovák csatár a 34. percben is főszereplő volt: Andrei Miron szabálytalankodott ellene a büntetőterületen belül, s a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Ciprian Deac higgadtan értékesítette (1–0).

A második félidőben voltak percek, amikor az FCSB uralta a találkozót, helyzetei is voltak. A korábban a fővárosiaknál megfordult Cristian Bălgrădean kapus jó formában volt, helytállt Florinel Coman lövéseinél (55. és 66. perc) és Alexandru Buziuc ollózásánál (75. perc), amikor tehetetlen lett volna, akkor Dennis Man a felsőlécet találta el (59. perc).

Mindeközben a vasutasok növelték előnyüket, a bukarestiek védelme összehozta a gólt. A 73. percben Valentin Costache lecsapott a labdára, amit a hátvédek passzolgattak, s a középpályás bevette Andrei Vlad kapuját (2–0). A támadó hasonló helyzetbe került a 85. percben is, akkor is tisztán törhetett kapura, viszont a hálóőr lábbal hárítani tudta a lövését.

A kemény mérkőzésen a játékvezető elég sűrűn osztogatta a sárga lapot, összesen 12-t, 9-et a hazai csapatnak, 3-at a vendégeknek (8-at – 6–2 – az első játékrészben).

Az FCSB hétmeccses sikersorozata szakadt meg, a CFR 1907 pedig két elvesztett hazai bajnoki mérkőzés után tudott újra nyerni. A vasutasok ismét 2–0-ra győztek, akárcsak egy fordulóval korábban Jászvásáron.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics (46. perc Cristian Manea), Paulo Vinícius, Andrei Burcă, Mario Camora – Ciprian Deac (77. perc Adrian Păun), William Soares da Silva (46. perc Ovidiu Hoban), Damjan Djokovics – Andrei Dodi Joca (3. perc Alexandru Chipciu), Mario Rondón (8. perc Jakub Vojtus), Valentin Costache; fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Michaël Pereira, Iasmin Latovlevici, Cătălin Itu.

A hátralevő idei két fordulóban a kolozsváriak előbb a fővárosba utaznak, ahol csütörtökön 20.30-kor a Bukaresti Dinamó vendégei lesznek, majd december 22-én a Krajovai Universitatea FC-t fogadják.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 13. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 2–0 (gól: Ciprian Deac – 35., 11 m és Valentin Costache – 73. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette, egyik megfigyelője pedig a nagybányai Székely Zoltán volt) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC 3–2 (Andrei Sântean – 4., David Mayoral – 61. és Răzvan Dâlbea – 89. perc, 11 m, illetve Adrian Popa – 39. és Sebastian Árpád Mailat – 42. perc; a találkozó egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt, egyik megfigyelője pedig a szintén sepsiszentgyörgyi Oláh József; a mérkőzést Medgyesen játszották). Hétfőre maradt az Aradi UTA–Krajovai Universitatea FC összecsapás.

Keddtől péntekig bonyolítják le az alapszakasz hétközi, 14. fordulóját (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Kedden: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán (18.45-kor) • Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC (21 órakor). Szerdán: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Clinceni-i Academica (15 órakor) • Piteşti-i Argeş FC–Hermannstadt (17 órakor) • Voluntari–Târgoviştei Chindia (19.30-kor). Csütörtökön: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–UTA (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Kv. CFR 1907 (20.30-kor). Pénteken: • Krajova–FCSB (20.30-kor).

16.    Argeş          13     2       3       8       10–20         9

Borítókép: A meccs legjobbjának Valentin Costachét (18-as) választották – a háttérben Jakub Vojtus (77-es) és az FCSB játékosa, Valentin Creţu – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA