Bajnokságról bajnokságra: simán kikapott az SSC Nápoly

Az olasz, a spanyol, a német, a francia és az angol labdarúgó topbajnokságok hétvégi eseményeit foglalójuk össze, emellett a magyar pontvadászat rangadójáról is szólunk.

Magyar NB I.

Az éllovas Ferencváros kétgólos előnyről döntetlent játszott a címvédő MOL Vidi gárdájával a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A Fradi a magyar bajnokságban 19 találkozó óta veretlen, míg az Üllői úton továbbra sem kapott ki 2017. április közepe óta.

Eredmény: • Ferencvárosi TC–MOL Vidi FC 2–2 (gól: Sztefan Szpirovszki – 14. és Lovrencsics Gergő – 35. perc, illetve Boban Nikolov – 44. és Huszti Szabolcs – 75. perc).

A döntetlen ellenére a zöld-fehérek előnye továbbra is egy pont a második Budapesti Honvéddal szemben. A tabellán: 1. FTC 17 pont/7 mérkőzés, 2. Honvéd 16/7, 3. Budapesti MTK 13/7, 4. Debreceni VSC 10/7, 5. MOL Vidi 9/5, 6. Mezőkövesd Zsóry FC 8/6.

A Sampdoria nagy meglepetésre simán legyőzte az SSC Nápoly együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. Az első fordulóban a Lazio, majd a másodikban a Milan ellen is rangadót nyert a nápolyi együttes, ám Genovában rosszul játszott, s 3–0-s vereséget szenvedett. A vendégeknél Vlad Chiricheş tartalékként szerepelt. A vasárnap leglátványosabb mérkőzését minden bizonnyal a Sassuolo és a vendég Genoa vívta egymással. A találkozón nyolc gól született, s a hazaiak 5–3-ra nyertek. A Sassuolo edzője nem más, mint a Kolozsvári CFR 1907 egykori játékosa, Roberto De Zerbi, a Genoában Ionuţ Radu volt a cserekapus.

Eredmények: • AC Milan–AS Róma 2–1 • AC Párma–Torinói Juventus 1–2 • Bologna–Milánói Internazionale 0–3 (Nagy Ádám középpályás ismét csak a cserepadot koptatta) • AC Torino–SPAL 1–0 • Atalanta Begamo–Cagliari 0–1 • Chievo–Empoli 0–0 • SS Lazio–Frosinone 1–0 (Ştefan Radu hátvéd végigjátszotta a mérkőzést a rómaiaknál) • Sampdoria–SSC Nápoly 3–0 • Sassuolo–Genoa 5–3 • Fiorentina–Udinese 1–0. Az állás: 1. Juventus 9 pont/3 mérkőzés, 2. Sassuolo 7/3, 3. Fiorentina 6/2 (7–1), 4. SPAL 6/3  (2–1), 5. Nápoly 6/3 (5–6), 6. Atalanta 4/3.

A címvédő FC Barcelona a két-két gólt és gólpasszt szerző Lionel Messi vezérletével hazai pályán 8–2-re kiütötte az újonc, és mindeddig veretlen Huesca együttesét a spanyol bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. Messi és Luis Suárez duplázott, de Ousmane Dembélé, Ivan Rakitics és Jordi Alba is betalált, a nyolcadik találat pedig öngól volt, ami Jorge Pulido nevéhez fűződik.

Eredmények: • Eibar–Real Sociedad 2–1 • Villarreal–Girona 0–1 • Getafé–Real Valladolid 0–0 • Real Madrid–Leganés 4–1 • Celta Vigo–Atlético Madrid 2–0 • Deportivo Alavés–Espanyol Barcelona 2–1 • Levante–Valencia CF 2–2 • FC Barcelona–Huesca 8–2 • Real Betis Sevilla–FC Sevilla 1–0. A Rayo Vallecano-Athletic Bilbao mérkőzést a hazai együttes stadionjának rossz állapota miatt elhalasztották. A sorrend: 1.  Barcelona 9 pont/3 mérkőzés (12–2), 2. Real Madrid 9/3 (10–2), 3. Celta Vigo 7/3, 4. Levante 4/3 (6–4), 5. Sevilla 4/3 (4–2), 6. Bilbao 4/2.

Bundesliga

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC 2–0-ra győzött az FC Schalke 04 Gelsenkirchen vendégeként a német bajnokság második fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A fővárosi együttes sikere bravúrosnak mondható, különösen annak fényében, hogy legutóbb 2006 szeptemberében tudott nyerni a Schalke pályáján. A hat ponttal álló berliniek mindkét gólját a szlovák Ondrej Duda szerezte.

Szalai Ádám duplájának köszönhetően fordított, és nyert 3–1-re a Hoffenheim a Freiburg ellen, a magyar válogatott csatár egy hete a Bayern München ellen is eredményes volt, három találatával jelenleg vezeti a német bajnokság góllövőlistáját. A Hoffenheim az első félidőben Dominique Heintz találata után került hátrányba, a Bayern után ezen a mérkőzésen is kezdőként pályára lépő Szalai Ádám a szünet után indult be: az 50. percben egyenlített egy nagy védelmi hibát kihasználva, bő tíz perccel később pedig egy remek beadást belsőzött a kapuba. A végeredményt Kramarics állította be a 95. percben. A pénteken Freiburgba szerződött Sallai Rolandot – aki a ciprusi APOEL-t hagyta el – egyelőre nem nevezte klubja.

Eredmények: • Hannover 96–Borussia Dortmund 0–0 • VfB Stuttgart–Bayern München 0–3 • FC Augsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 • Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–2 • 1899 Hoffenheim–SC Freiburg 3–1 • Bayer Leverkusen–VfL Wolfsburg 1–3 • 1. FC Nürnberg–1. FSV Mainz 1–1 (a vendégeknél Alexandru Maxim kezdőként szerepelt, a 67. percben cserélték le) • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Hertha Berlin SC 0–2 • RB Lipcse–Fortuna Düsseldorf 1–1 (a házigazdák kapuját Gulácsi Péter őrizte). Az élmezőny: 1. Bayern 6 pont (6–1), 2. Wolfsburg 6 (5–2), 3. Hertha 6 (3–0), 4. Dortmund 4 (4–1), 5. Mönchengladbach 4 (3–1), 6. Augsburg és Werder Bremen 4–4 (egyaránt 3–2-es gólarány).

A Manchester United 2–0-s győzelmet aratott a Burnley otthonában, az idáig százszázalékos Tottenham ugyanakkor 2-1-re kikapott Watfordban az angol bajnokság negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az ezt a találkozót megelőzően egymás után kétszer vereséget szenvedett manchesteriek úgy győztek Romelu Lukaku két góljával, hogy Paul Pogba kihagyott egy büntetőt, Marcus Rashford pedig tíz perccel pályára lépése (61. perc) után kiállíttatta magát azzal, hogy arcon fejelte az ellenfél egyik védőjét.

A Tottenham az idényben először nem tudta begyűjteni mindhárom pontot, sőt, Mauricio Pochettino együttese vereséggel távozott a hibátlan mérlegét így megőrző Watford otthonából. A Watford 1987 óta először győzte le bajnokin a londoni együttest, ráadásul fennállása során először kezdte négy sikerrel a pontvadászatot.

Eredmények: • Manchester City–Newcastle United 2–1 • Brighton–Fulham 2–2 • Chelsea–AFC Bournemouth 2–0 • Crystal Palace–Southampton 0–2 • Everton–Huddersfield 1–1 • West Ham United–Wolverhampton 0–1 • Leicester City–FC Liverpool 1–2 • Cardiff City–Arsenal 2–3 • Burnley–Manchester United 0–2 • Watford–Tottenham Hotspur 2–1. Az élen: 1. Liverpool 12 pont (9–1), 2. Chelsea 12 (10–3), 3. Watford 12 (9–3), 4. Man. City 10, 5. Tottenham 9, 6. Bournemouth 7.

Ligue 1

A francia pontvadászat negyedik játéknapja után is szászszázalékos maradt a bajnok és éllovas Paris-Saint-Germain.

Eredmények: • Olympique Lyon–Nizza/Nice 0–1 • Nimes–Paris Saint-Germain 2–4 • Angers–OSC Lille 1–0 • Dijón–Caen 0–2 • Guingamp–Toulouse 1–2 • Stade Reims–Montpellier 0–1 • Strasbourg–Nantes (a vendégeknél Ciprian Tătăruşanu védett) 2–3 • AS Monaco–Olympique Marseille 2–3 • Saint-Étienne–Amiens 0–0 • Stade Rennes–Girondins Bordeaux 2–0. A táblázaton: 1. PSG 12 pont, 2. Dijón 9 (8–3), 3. Toulouse 9 (5–6), 4. Lille 7 (6–2), 5. Marseille 7 (10–7), 6. Rennes 7 (6–5), 7. Montpellier 7 (4–3).