Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze , kiegészítve a magyar élvonal rangadójával. Franciaországban ismét a halasztásoké volt a főszerep.

Magyar NB I.

A listavezető Ferencváros előnye a téli szünet előtt öt pontra csökkent a címvédő MOL Vidi FC-vel szemben a labdarúgó OTP Bank Liga tabelláján, mert a 18., őszi utolsó fordulóban 2–1-re kikapott Székesfehérvárott. Az FTC a vasárnapi rangadón szenvedte el harmadik vereségét a mostani idényben. A bajnokság a tervek szerint február elején folytatódik.

Eredmény: • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Ferencvárosi Torna Club 2–1 (gól: Armin Hodzics – 30. és Marko Szcsepovics – 67. perc, illetve Ivan Petrjak – 37. perc). Az őszi dobogó:

1.       FTC            18      12      3        3        36–15         39

2.       MOL Vidi   18      10      4        4        30–16         34

3.       Debrecen     18      8        6        4        25–19         30

Az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a torinói városi csatát Cristiano Ronaldo góljával nyerte meg a Juventus, ez volt a portugál sztár 500. találata.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Udinese 1–0 • AC Torino–Torinói Juventus 0–1 • AS Róma–Genoa 3–2 (a genovaiak hálóját a román ifiválogatott kapus, Ionuţ Radu őrizte) • Cagliari–SSC Nápoly 0–1 (Vlad Chiricheşt nem nevezték a nápolyiak) • Fiorentina–Empoli 3–1 • Frosinone–Sassuolo 0–2 • Sampdoria–AC Párma 2–0 • SPAL–Chievo Verona 0–0. Hétfőre maradt az Atalanta Bergamo–SS Lazio találkozó, kedden játsszák a Bologna–AC Milan mérkőzést. A tabellán: 1. Juventus 46 pont/16 mérkőzés, 2. Nápoly 38/16, 3. Inter 32/16, 4. Milan 26/15, 5. Lazio 25/15, 6. Róma 24/16.

A címvédő és listavezető FC Barcelona 5–0-ra győzött a Levante vendégeként a spanyol bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján. A valenciai mérkőzésen Lionel Messi mesterhármasig jutott, ám azelőtt még kiszolgálta Luis Suárezt, majd a végén Gerard Piquét volt eredményes.

Eredmények: • Celta Vigo–Leganés 0–0 • Eibar–Valencia CF 1–1 • Real Madrid–Rayo Vallecano 1–0 • Valladolid–Atlético Madrid 2–3 • Getafé–Real Sociedad 1–0 • Levante–FC Barcelona 0–5 • Huesca–Villarreal 2–2 • Espanyol Barecelona–Real Betis Sevilla 1–3 • FC Sevilla–Girona 2–0. Hétfőn játsszák a Devortivo Alavés–Athletic Bilbao meccset. A táblázaton: 1. Barcelona 34 pont, 2. Sevilla 31 (29–16), 3. Atlético 31 (24–12), 4. Real Madrid 29, 5. Betis 25, 6. Getafé 24.

Bundesliga

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC 2–1-re kikapott Stuttgartban a német bajnokság 15. fordulójában. Ifjabb Dárdai Palkót a cserék közé jelölte vezetőedző édesapja, és a 80. percben küldte pályára. A találkozó stuttgarti szempontból tragédiával ért véget, a csapatkapitány, Cristian Gentner édesapja a stadionban életét vesztette.

A TSV 1899 Hoffenheim csapatában Szalai Ádám a kispadon kezdte a mérkőzést, és a 63. percben cserélték be a Borussia Mönchengladbach elleni hazai, gól nélküli döntetlen alkalmával. A sérült Sallai Roland ezúttal sem volt tagja a SC Freiburg mérkőzésre nevezett keretének, amely gól nélküli első félidőt követően 2–0-ra kikapott a forduló előtt még sereghajtó Düsseldorf otthonában.

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Lipcse házigazdaként 4–1-re legyőzte az 1. FSV Mainzot. A lipcseiek mindkét magyar válogatott játékosa, a kapus és a csapatkapitány is végig a pályán volt, klubtársaik közül Yussuf Poulsen és Timo Werner is két gólt szerzett. A vendégeknél a román válogatott Alexandru Maxim a 67. perctől kapott lehetőséget.

Eredmények: • 1. FC Nürnberg–VfL Wolfsburg 0–2 • Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–1 • VfB Stuttgart–Hertha Berlin SC 2–1 • Hannover 96–Bayern München 0–4 • FC Augsburg–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–1 • Fortuna Düsseldorf–SC Freiburg 2–0 • TSV 1899 Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 0–0 • RB Lipcse–1. FSV Mainz 05 4–1 • Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 2–1. Az állás: 1. Dortmund 39 pont, 2. Mönchengladbach 30 (33–16), 3. Bayern 30 (32–18), 4. Lipcse 28, 5. Eintracht 26, 6. Hoffenheim 23 (30–21), 7. Hertha 23 (23–22).

Az angol bajnokságban az FC Liverpool és a Manchester City is 3–1-es győzelmet jegyzett, így megmaradt a korábbi sorrend az élen.

Eredmények: • Manchester City–Everton 3–1 • Crystal Palace–Leicester City 1–0 • Huddersfield Town–Newcastle United 0–1 • Tottenham Hotspur–Burnley 1–0 • Watford–Cardiff City 3–2 • Wolverhampton–AFC Bournemouth 2–0 • Fulham–West Ham United 0–2 • Brighton & Hove Albion–Chelsea 1–2 (a házigazdáknál a 60. percben csereként állt be a román válogatott csatár, Florin Andone) • Southampton–Arsenal 3–2 • FC Liverpool–Manchester United 3–1. A sorrend: 1. Liverpool 45 pont, 2. Man. City 44, 3. Tottenham 39, 4. Chelsea 37, 5. Arsenal 34, 6. MU 26.

Ligue 1

A francia pontvadászatban a tüntetések miatt ismét csonka fordulót rendeztek, a 18. fordulóból hat mérkőzést halasztottak el.

Eredmények: • Stade Reims–Racing Strasbourg 2–1 • Nimes–OSC Lille 2–3 • OGC Nizza/Nice–Saint-Étienne 1–1 • Olympique Lyon–AS Monaco 3–0. Az élen: 1 Paris Saint-Germain 44 pont/16 mérkőzés, 2. Lille 34/18, 3. Lyon 31/17, 4. Montpellier 29/16, 5. Saint-Étienne 27/17, 6. Olympique Marseille 26/16.