Bajnokságról bajnokságra: kikapott a Hertha

Immár teljes a nagyüzem a labdarúgó európai topligákban, a németek is folytatták a hétvégén a sorozatot – érdekesség, hogy nem a visszavágók első fordulóját, hanem az „őszi” menet utolsó napját rendezték meg. Összefoglalónkban emellett szokásos módon az olasz, a spanyol, az angol és a francia pontvadászatok hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján az AC Palermo otthon kapott ki a Milánói Internazionalétől. A Palermo a 80. perctől a 95. végéig emberelőnyben játszott, de nem tudott egyenlíteni.

Eredmények: • Torinói Juventus–SS Lazio 2–0 • AC Milan–SSC Nápoly 1–2 • Chievo–Fiorentina 0–3 • Bologna–AC Torino 2–0 • AC Palermo–Milánói Internazionale 0–1 • Empoli–Udinese 1–0 • Genoa–Crotone 2–2 • Pescara–Sassuolo 1–3 • Atalanta Bergamo–Sampdoria 1–0 • AS Róma–Cagliari 1–0. A táblázaton: 1. Juventus 48 pont, 2. Róma 47, 3. Nápoly 44, 4. Lazio 40, 5. Inter 39, 6. Atalanta 38.

Priemera División

Az Atlético Madrid 2–2-es döntetlent játszott az Athletic Bilbao otthonában a spanyol bajnokság 19. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eredmények: • Las Palmas–Deportivo La Coruńa 1–1 (a Depor egyenlítő gólját a román idegenlégiós Florin Andone lőtte a 69. percben) • Villarreal–FC Valencia 0–2 • Deportivo Alavés–Leganés 2–2 • Real Madrid–Malaga 2–1 • Espanyol Barcelona–Granada 3–1 • Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–2 • Osasuna Pamplona–FC Sevilla 3–4 • Real Sociedad–Celta Vigo 1–0 • Real Betis Sevilla–Sporting Gijón 0-0 • Eibar–FC Barcelona 0–4. Az élen: 1. Real Madrid 43 pont/18 mérkőzés, 2. Sevilla 42/19, 3. Barcelona 41/19, 4. Atlético 35/19 (34–16), 5. Real Sociedad 35/19 (31–25), 6. Villarreal 31/19.

Bundesliga

A magyar Dárdai Pál vezette Hertha Berlin SC két góllal kikapott Leverkusenben a német bajnokság 17. fordulójában. A harmadikról az ötödik helyre csúszó berliniek győzelem esetén 33 pontjukkal klubrekordot döntöttek volna, a Bundesliga félidejében ugyanis az eddigi legtöbb Hertha-pont 32 volt az 1974–1975-ös szezonból.

Eredmények: • RB Lipcse–Eintracht Frankfurt 3–0 • Augsburg–1899 Hoffenheim 0–2 • Darmstadt–Borussia Mönchengladbach 0–0 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Ingolstadt 1–0 • Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 • VfL Wolfsburg–Hamburger SV 1–0 • SC Freiburg–Bayern München 1–2 • Bayer Leverkusen–Hertha Berlin SC 3–1 • FSV Mainz 05–1. FC Köln 0–0. A sorrend: 1. Bayern 42 pont, 2. Lipcse 39, 3. Hoffenheim 31, 4. Dortmund 30 (37–20), 5. Hertha 30 (25–19), 6. Eintracht 29.

A listavezető Chelsea hazai pályán legyőzte az utolsóelőtti helyezett Hull Cityt az angol bajnokság 22. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A londoniak vezető találatát a klub színeiben 100. tétmérkőzését játszó Diego Costa szerezte.

Eredmények: • Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 • Stoke City–Manchester United 1–1 • Bournemouth–Watford 2–2 • Crystal Palace–Everton 0–1 • Middlesbrough–West Ham United 1–3 • West Bromwich Albion–Sunderland 2–0 • FC Liverpool–Swansea City 2–3 • Arsenal–Burnley 2–1 • Southampton–Leicester City 3–0 • Chelsea–Hull City 2–0. Az állás: 1. Chelsea 55 pont, 2. Arsenal 47, 3. Tottenham 46, 4. Liverpool 45, 5. Man. City 43, 6. MU 41.

Ligue 1

A francia pontvadászat 21. fordulója után éllovasváltás történt, mivel a nizzaiak csak döntetlenre voltak képesek Korzikán a Bastia ellen (a mérkőzés előtt kőzápor fogadta a vendégek buszát, de senki nem sérült meg), a nagyhercegség csapata viszont magabiztosan hozta a kötelezőt a kullogó Lorient ellenében.

Eredmények: • Bastia–Nizza/Nice 1–1 • Nantes–Paris Saint Germain 0–2 • Girondins Bordeaux–Toulouse 1–0 • Dijon–OSC Lille 0–0 • Guingamp–Stade Rennes 1–1 • Metz–Montpellier 2–0 • AS Monaco–Lorient 4–0 • Saint-Étienne–Angers 2–1 • Olympique Lyon–Olympique Marseille 3–1. A Caen–Nancy mérkőzést a játéktér rossz állapota miatt elhalasztották. Az élmezőny: 1. Monaco 48 pont/21 mérkőzés, 2. Nice 46/21, 3. PSG 45/21, 4. Lyon 37/20, 5. Guingamp 31/21, 6. St.-Étienne 30/21.