Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül ezúttal az olasz és a német pontvadászatban hagytak hétfőre is mérkőzést.

Serie A

Az AS Róma házigazdaként 2–1-re nyert az Empoli csapata ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Claudio Ranieri vezetőedző – aki 2009 és 2011 között már irányította az AS Rómát – ezen a meccsen mutatkozott be a fővárosiak kispadján. A hazaiak Alessandro Florenzi kiállítása miatt a nyolcvanadik perctől emberhátrányban futballoztak, majd a 89. percben gólt kaptak, de ezt a videobírós visszajátszást követően a játékvezető érvénytelenítette, mert az Empoli találatát kezezés előzte meg.

Eredmény: • AS Róma–Empoli 2–1. Az állás: 1. Torinói Juventus 75 pont, 2. SSC Nápoly 57, 3. AC Milan 51, 4. Milánói Internazionale 50, 5. Róma 47, 6. AC Torino 44, …, 17. Empoli 22.

Bundesliga

Sorozatban nyolcadik bajnokiján is veretlen maradt az Eintracht Frankfurt, amely a német bajnokság 25. fordulójának hétfői mérkőzésén kiütéses győzelmet aratott a Fortuna Düsseldorf vendégeként.

Eredmény: • Fortuna Düsseldorf–Eintracht Frankfurt 0–3. A sorrend: 1. Bayern München 57 pont (62–27), 2. Borussia Dortmund 57 (61–28), 3. RB Lipcse 46 (43–20), 4. Borussia Mönchengladbach 46 (44–30), 5. Eintracht 43, 6. Bayer Leverkusen 42, …, 11. Düsseldorf 31.