Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül ezúttal csak a francia pontvadászatban nem hagytak hétfőre meccset.

A Hellas Verona hazai pályán 2–1-re legyőzte a kieső helyen álló AC Pármát az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. Az AC Párma, amely nem nevezte a találkozóra Balogh Botondot és Kosznovszky Márkot, immár 13 kör óta nyeretlen és sorozatban ötödik vereségét szenvedte el a Serie A-ban. A pármaiak románjai a cserepadon kezdték a mérkőzést, Valentin Mihăilă a 67., Dennis Man a 88. percben csereként állt be.

Eredmény, Serie A, 22. forduló: • Hellas Verona–AC Párma 2–1. A tabellán: 1. Milánói Internazionale 50 pont/22 mérkőzés, 2. AC Milan 49/22, 3. AS Róma 43/22, 4. Torinói Juventus 42/21, 5. SSC Nápoly 40/21 (45–21), 6. Atalanta Bergamo 40/22 (49–29), …, 9. Verona 33/22, …, 19. Párma 13/22.

Az Athletic Bilbao négygólos győzelmet aratott a Cádiz vendégeként a spanyol bajnokság 23. fordulójában. A hazaiak öt kör óta nyeretlenek és sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el a La Ligában.

Eredmény, La Liga, 23. forduló: • Cádiz–Athletic Bilbao 0–4. A táblázaton: 1. Atlético Madrid 54 pont/21 mérkőzés, 2. Real Madrid 49/23, 3. FC Barcelona 46/22, 4. FC Sevilla 45/22, 5. Real Sociedad 38/23, 6. Villarreal 36/23, …, 10. Bilbao 28/22, …, 15. Cádiz 24/23.

Bundesliga

A címvédő és friss klubvilágbajnok Bayern München kétgólos hátrányról egyenlített és mentett pontot a vendég Arminia Bielefeld ellen a német bajnokság 21. fordulójában. A bajorok a szünetben 2–0-s hátrányban voltak, ráadásul a második félidőben a lengyel Robert Lewandowski szépítésére szinte azonnal válaszolt a bennmaradásért küzdő Arminia, az esélyesebb hazai együttesnek mégis sikerült egyenlítenie, és legalább egy pontot otthon tartania. Az ötpontos előnnyel éllovas Bayern sorozatban aratott öt bajnoki győzelem után először veszített pontokat, míg az osztályozós helyen álló Arminia Bielefeld három kör óta nyeretlen.

Eredmény, Bundesliga, 21. forduló: • Bayern München–Arminia Bielefeld 3–3. Az állás: 1. Bayern 49 pont/21 mérkőzés, 2. RB Lipcse 44/21, 3. Eintracht Frankfurt 39/21 (43–29), 4. VfL Wolfsburg 39/21 (32–19), 5. Bayer Leverkusen 36/21, 6. Borussia Dortmund 33/21, …, 16. Arminia 18/20.

A West Ham United magabiztos, 3–0-s sikert aratott sereghajtó vendége, a Sheffield United felett az angol bajnokság 24. fordulójában. A londoni gárda, amely 2005 januárja óta veretlen riválisával szemben, győzelmével a címvédő FC Liverpoolt is megelőzve feljött az ötödik helyre. Érdekesség, hogy a hazaiak Declan Rice révén büntetőből szereztek vezetést, így ebben a szezonban már minden csapat elmondhatja magáról, hogy van értékesített 11-ese.

A Chelsea kétgólos győzelmet ért el a vendég Newcastle United felett a hétfői zárómérkőzésén. Amióta január 26-án a német Thomas Tuchelt kinevezték vezetőedzőnek – akinek segítője a magyar Lőw Zsolt –, a londoniak mind az öt bajnoki találkozójukon veretlenek maradtak, ráadásul sorozatban negyedik sikerüket aratták, így már a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre jöttek fel.

Eredmények, Premier League, 24. forduló: • Chelsea–Newcastle United 2–0 • West Ham United–Sheffield United 3–0. A sorrend: 1. Manchester City 53 pont/23 mérkőzés, 2. Manchester United 46/24 (50–31), 3. Leicester City 46/24 (42–26), 4. Chelsea 42/24 (40–24), 5. West Ham United 42/24 (37–28), 6. FC Liverpool 40/24, …, 17. Newcastle 25/24, …, 20. Sheffield 11/24.