Szalaiék ikszeltek Kölnben

Az 1. FSV Mainz kétgólos hátrányból mentett pontot Kölnben a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A vendégeknél a magyar válogatott Szalai Ádám a 69. percben, 2–1-es hátránynál állt be csereként.

Az esti mérkőzésen a bajnok Bayern München kétgólos győzelmet aratott Berlinben az Union ellenében, a lengyel Robert Lewandowski büntetőből volt eredményes az első félidő végén, a végeredményt a francia Benjamin Pavard állította be a hajrában.

A német ligában a mostani hétvégét megelőzően legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést. A koronavírus-járvány miatt minden összecsapást zárt kapuk mögött játszanak.

Bundesliga, 26. forduló: • 1. FC Köln–1. FSV Mainz 05 2–2 • Union Berlin–Bayern München 0–2. Hétfőre maradt a Werder Bremen–Bayern Leverkusen találkozó. Az állás: 1. Bayern 58 pont/26 mérkőzés, 2. Borussia Dortmund 54/26, 3. Borussia Mönchengladbach 52/26, 4. RB Lipcse 51/26, 5. Bayer Leverkusen 47/25, 6. VfL Wolfsburg 39/26.