Megszenvedtek a győzelemért az éllovasok

Nem történt helycsere a labdarúgó OTP Bank Liga tabellájának élén a 11. fordulóban: a két első helyezett nehezen ugyan, de végül begyűjtötte a bajnoki pontokat.

A listavezető Videoton fordulatos mérkőzésen, a hajrában szerzett góllal verte a Diósgyőrt, s két nyeretlen meccs után győzött ismét, míg a Ferencváros kétgólos hátrányból fordított Balmazújvárosban, ezzel Thomas Doll legénysége sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzésén gyűjtötte be mindhárom pontot.

A budapesti rangadót a Vasas nyerte a házigazda Honvéd ellen, a címvédő csapat így már öt forduló óta nyeretlen – a jó formában lévő Vasas ugyanakkor úgy negyedik a tabellán, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A másik fővárosi mérkőzésen az Újpest ismét ikszelt, ezzel megszakította a Debrecen ötmeccses győzelmi sorozatát.

Eredmények és gólszerzők: Újpest FC-Debreceni VSC 1-1 (Pávkovics 23., illetve Takács T. 35.), Puskás Akadémia-Paksi FC 1-2 (Knezevic 78. - 11-esből, illetve Simon Á. 63., Bertus 71.), Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Ferencvárosi TC 2-3 (Vajda 10., Sigér 37., illetve Lovrencsics G. 39., Paintsil 54., Varga R. 78., 11-esből), Diósgyőri VTK-Videoton FC 2-3 (Ugrai 17., Joannidisz 78., illetve Hadzic 53., Henty 72., Pátkai 86.), Swietelsky Haladás-Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (Williams 5., Polgár 60., illetve Iszlai 28., Koszta 81.), Budapest Honvéd-Vasas FC 1-4 (Danilo 76., illetve Remili 3 – 15., 49., 93., Gaál 52.).