Európa Liga: eltékozolta előnyét a Vasas, kétgólos fór a másik két magyar csapatnak

Hiába vezetett két góllal a 88. percben a Budapesti Vasas, végül 4–3-ra kikapott csütörtökön az izraeli Beitar Jeruzsálem vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

Az angyalföldi gárda – amely legutóbb 2000-ben léphetett pályára a második számú európai kupasorozatban – végig egyenrangú ellenfele volt az előzetesen esélyesebbnek tartott riválisának, ráadásul sokáig kétgólos előnyben volt. A találkozó utolsó találatát a szlovákiai idegenlégiós Erik Sabo érte el, a házigazdáknál a csereként beállt 37 éves Josszi Benajun góllal és gólpasszal járult hozzá együttese sikeréhez. Mivel az izraeliek a találkozó utolsó perceiben háromszor is betaláltak, ők várhatják kedvezőbb helyzetből a jövő csütörtöki visszavágót, amelyet a Szusza Ferenc Stadionban rendeznek.

*

A Ferencvárosi TC hazai pályán a budapesti Groupama Arénában magabiztos játékkal, Varga Roland duplájával legyőzte a lett FK Jelgava együttesét. A visszavágót szintén csütörtökön bonyolítják le. A párharc továbbjutója a dán Midtjylland vagy az északír Derry City együttesével találkozik a következő körben.

Az utolsó negyedórában két gólt lőve 2–0-ra legyőzte a Székesfehérvári Videoton a máltai Balzant a felcsúti Pancho Arénában. A találkozó 73. percében Marko Scsepovic büntetőt hibázott, de hat perccel később javított, és Géresi sarkazását gólra váltotta. Ugyanő a hosszabbításban egy lépésről nem tudott a kapuba találni. A slusszpoén Lazovicsé volt, aki a mérkőzés utolsó másodpercében beállította a 2–0-s végeredményt. A párharc továbbjutója az észt Nomme Kalju és a feröeri B36 Tórshavn párharcának győztesével játszik a következő körben. A visszavágót kedden játsszák.

Európa Liga, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: • Beitar Jerusalem (izraeli)–Budapesti Vasas 4–3 (gól: Paulino – 19., Josszi Benajun – 88., Idan Vered – 91. és Erik Sabo – 93 perc, illetve Jevhen Sztepanovics Pavlov 2 – 36. és 43., továbbá Kulcsár Tamás – 53. perc) • Ferencvárosi TC–FK Jelgava (lett) 2–0 (Varga Roland 2 – 11. és 69. perc) • Székesfehérvári Videoton FC–Balzan (máltai) 2–0 (Marko Scsepovics – 79. és Danko Lazovics – 94. perc)

A Botev Plovdiv lehet a Vasas következő ellenfele

Ha a Vasas továbbjut a Beitarral szemben a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulós párharcából, jó eséllyel a Botev Plovdiv vár rá a következő körben, mivel a bolgár együttes a csütörtöki első felvonáson két góllal győzött az albán Partizani vendégeként.

Az albán csapat tavaly a Ferencvárost búcsúztatta a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

További Európa Liga-selejtezők, 1. forduló, első mérkőzések: • Levszki Szófia (bolgár)–Sutjeska (montenegrói) 3–1 • Zirä FK (azeri)–FC Differdange 03 (luxemburgi) 2–0 • UE Santa Coloma (andorrai)–Eszék/Osijek (horvátországi) 0–2 • AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln Red Imps FC (gibraltári) 5–0 • FC Zaria Bălţi (moldáv)–FK Szarajevó (bosnyák) 2–1 • FK Haugesund (norvég)–Coleraine (északír) 7–0 • Odds BK (norvég)–Ballymena United (északír) 3–0 • CS Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldáv) 2–1 • Trencsén/Trencín (szlovákiai)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 5–1 • Dinamó Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri) 2–1 • Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír) 0–2 • KF Shkëndija (macedón)–Dacia Kisinyov (moldáv) 3–0 • Csihura Szacshere (grúz)–Cashpoint SCR Altach (osztrák) 0–1 • Dinamó Batumi (grúz)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 0–1 • VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–0 • Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva Marijampole (litván) 0–0 • Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri) 2–1 • Lyngby BK (dán)–Bangor City (walesi) 1–0 • Irtis Pavlodar (kazah)–Dunav Ruse (bolgár) 1–0 • Kajrat Almati (kazah)–Atlantas Klaipeda (litván) 6–0 • Pjunik Jereván (örmény)–Slovan Pozsony/Bratislava (szlovákiai) 1–4 • Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár) 1–3 • Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi) 0–0 • Sirak Gyumri (örmény)–ND Gorica (szlovén) 0–2 • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–KF Tirana (albán) 2–0 • Vojvodina Újvidék/Novi Sad (szerbiai)–MFK Rózsahegy/Ruzomberok (szlovákiai) 2–1 • Skënderbeu (albán)–UE Sant Julia (andorrai) 1–0 • FC Midtjylland (dán)–Derry City (ír) 6–1 • Bala Town (walesi)–FC Vaduz (liechtensteini) 1–2 • IFK Norrköping (svéd)–FC Pristina (koszovói) 5–0 • Connah's Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn) 1–0 • KÍ Klaksvík (feröeri)–AIK Solna/Stockholm (svéd) 0–0 • FK Mladost Lucani (szerb)–Inter Baki (azeri) 0–3 • Mladost Podgorica (montenegrói)–Gandzasar (örmény) 1–0 • Siroki Brijeg (bosnyák)–FC Ordabaszi (kazah) 2–0 • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–Floriana (máltai) 3–0 • Tre Penne (San Marinó-i)–FK Rabotnicki (macedón) 0–1 • NK Domzale (szlovén)–Flora Tallinn (észt) 2–0 • Valletta FC (málta)–SS Folgore Falciano (San Marinó-i) 2–0 • St. Johnstone (skót)–Trakai FK (litván) 1–2 • Glasgow Rangers (skót)–FC Progrès Niedercorn (luxemburgi) 1–0 • Crusaders (északír)–FK Liepaja (lett) 3–1 • Zeljeznicar Szarajevó (bosnyák)–FK Zeta (montenegrói) 1–0 • Lech Poznan (lengyel)–FK Pelister (macedón) 4–0 •  St. Joseph’s (gibraltári)–AEL Limassol (ciprusi) 0–4 • KR Reykjavík (izalndi)–SJK/Seinäjoen Jalkapallokerho (finn) 0–0 • Stjarnan (izalndi)–Shamrock Rovers (ír) 0–1.