Magyar NB I.: újabb FTC-siker

Az éllovas és címvédő Ferencvárosi Torna Club 1–0-ra nyert az Újpest FC vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott, és szerdán bepótolt találkozón a Szusza Ferenc Stadionban, zárt kapuk mögött.

Az Újpest álmos adogatásával kezdődött a mérkőzés, majd a Ferencváros a 7. percben a találkozó első helyzetéből megszerezte a vezetést: gyors összjáték után az elefántcsontparti Franck Boli 19 méterről, középről már üresen lőhetett a jobb alsóba. A folytatásban a ritmust olykor felpörgető vendégek Boli kiugratásaival veszélyeztettek, eközben az egyre inkább magára találó hazai együttes Simon Krisztián lövéseivel – a szélső a 26. percben távolról a lécet találta el – keltett zavart Dibusz Dénes kapuja előtt. A szünet után is nyílt maradt a játék, amelyben a korábbinál magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Újpest húsz percen át irányított, de lehetőségeit nem tudta egyenlítésre váltani. A Ferencváros idővel átvette a kezdeményezést, teljesen ellenőrzése alatt tartotta a meccset. A vendégek előtt több helyzet adódott, hogy újabb góllal lezárják a mérkőzést, de könnyelmű hibákat vétettek, így nem változott az eredmény. A hajrában a bosnyák Dzenan Burekovics felrúgta Lovrencsics Gergőt a vendégek 16-osánál, ezért megkapta második sárga lapját, és idő előtt mehetett az öltözőbe.

Ahogy ősszel, úgy ezúttal is Boli egyetlen találata döntötte el a fővárosi derbit. A Ferencváros előnye a tabellán kilenc pontra nőtt a második helyezett Székesfehérvári MOL Fehérvárral szemben. Az Újpest rossz sorozata tovább folytatódott a Ferencváros ellen: a lilák 2015 december közepe óta nem tudták legyőzni a zöldeket.

Eredmény, OTP Bank Liga, a 20. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Újpest FC–Ferencvárosi Torna Club 0–1 (gól: Franck Boli – 7. perc; kiállítva: Dzenan Burekovics – 92. perc, Újpest). A tabellán:

12.    Kaposvár   25     3       1       21     19–57         10

Borítókép: A ferencvárosi gólszerző, Boli (jobbra) és az újpesti Nwobodo Obinna Emmanuel az Újpest–Fradi mérkőzésen – FOTÓ: MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD