Magyar NB I., 27 forduló: Kiesett Kaposvár

Biztossá vált a sereghajtó Kaposvári Rákóczi FC kiesése a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulója után.

A somogyiak sorsa azért pecsételődött meg, mert a Paksi FC győzni tudott, mégpedig a szerdai Magyar Kupa-döntőt elveszítő Mezőkövesd Zsóry FC otthonában. A szintén kiesés ellen harcoló Újpest pedig a friss MK-győztes Budapesti Honvéd ellen diadalmaskodott.

A listavezető Ferencváros vasárnapi sima sikerével visszaállította a kilenc pontos különbséget a második MOL Fehérvárral szemben. Szerhij Rebrov csapata a kiváló formában lévő Diósgyőri VTK-tt múlta felül nagy fölénnyel.

A nap másik meccsén a Zalaegerszegi TE FC fontos győzelmet aratott a Bobál ikrek góljaival a vendég Puskás Akadémia ellen az egyesület 2000. NB I-es mérkőzésén. A kiesés elöl menekülő ZTE a három ponttal a nyolcadik helyre ugrott előre a tabellán.

Eredmények, OTP Bank Liga, 27. forduló: • Debreceni VSC–Kaposvári Rákóczi FC 1–1 (gól: Szabó Bence – 6. perc, illetve Borbély Ákos – 87. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Paksi FC 0–2 (Könyves Norbert – 50. és 64. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Kisvárda Master Good 2–0 (Nego Loic – 16. és Nikolics Nemaja – 87. perc) • Újpest FC–Budapesti Honvéd 1–0 (Novothny Soma – 45. + 1. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia FC 2–0 (Bobál Gergely – 48. és Bobál Dávid – 86. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Diósgyőri VTK 3–0 (Franck Boli – 54., Olekszandr Valerijovics Zubkov – 55. és Botka Endre – 83. perc). A tabellán:

1.      FTC  27     19     6       2       51–21         63

2.      Fehérvár     27     16     6       5       49–23         54

3.      Mezőköv.   27     13     6       8       37–24         45

4.      Diósgyőr    27     12     4       11     36–36         40

5.      Puskás A.   27     10     10     7       40–34         40

6.      Honvéd      27     10     7       10     28–34         37

7.      Kisvárda    27     10     4       13     36–38         34

8.      ZTE  27     9       7       11     42–37         34