Magyar NB I., 30 forduló: sűrűsödik a mezőny

Szorosabbá vált a küzdelem az ezüstéremért és a bennmaradásért is a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szerdai játéknapja után.

A Diósgyőri VTK hosszabbításban szerzett góllal ugyanis legyőzte a második Puskás Akadémiát, míg a harmadik Fehérvár Mezőkövesden begyűjtötte a három pontot, az éppen bennmaradó helyen álló Budapesti Honvéd pedig kikapott a negyedik Paksi FC vendégeként.

A székesfehérváriak öt pontra megközelítették a felcsútiakat, míg a sereghajtó pozícióból elmozduló miskolciak négy pontra felzárkóztak a kispestiek mögé.

A már bajnok Ferencvárosi Torna Club mögött még a Puskás Akadémia helye biztosított az Európai Konferencia Ligában.

Eredmények, OTP Bank Liga, 30. forduló: • Budapesti MTK–Kisvárda Master Good 0–1 (gólszerző: Lazar Cirkovics – 24. perc; a vendégeknél 79 percnyi játéklehetőséget kapott a román idegenlégiós Claudiu Bumba) • Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 2–1 (Gheorghe Grozav – 22. és Molnár Gábor – 93. perc, illetve Urblík József – 75. perc; a román góllövő végigjátszotta a mérkőzést, a túloldalon honfitársa, Marius Corbu a 77. percben csereként állt be) • Mezőkövesd Zsóry FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár 1–3 (Antonio Vutov – 13. perc, illetve Funsho Bamgboye – 59., Dárdai Palkó – 65. és Szabó Levente – 93. perc; a Fehérvár román válogatott és magyar állampolgársággal is rendelkező játékos Rus Adrián végigjátszotta a meccset) • Paksi FC–Budapesti Honvéd 2–0 (Hahn János – 34. és Balogh Balázs – 39. perc). Kedden játszották: • Zalaegerszegi TE FC–Budafoki MTE 5–0 (Koszta Márk 2 – 36. és 37., az első 11 m, Szánthó Regő – 57., Artem Volodimirovics Favorov – 66., valamint Futács Márkó – 89. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Újpest FC 3–0 (Myrto Uzuni 2 – 13. és 77., a második 11 m, továbbá Tokmac Chol Nguen – 30. perc). A tabellán:

1.      FTC  30     20     9       1       63–19         69

2.      Puskás A.   30     17     4       9       44–34         55

3.      Fehérvár     30     14     8       8       60–35         50

4.      Paks  30     12     8       10     62–55         44

5.      Kisvárda    30     11     9       10     25–34         42

6.      MTK 30     10     9       11     39–40         39

7.      Újpest        30     11     5       14     40–60         38

8.      Mezőköv.   30     10     8       12     32–41         38