Magyar NB I.: közel négy év után kapott ki otthon az FTC

Az éllovas Ferencvárosi Torna Club hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a sereghajtó Diósgyőri VTK-tól a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésén.

A meglepetést a csereként beállt bosnyák–magyar Asmir Suljics szolgáltatta, aki egy perccel becserélése után megszerezte a győztes gólt, mivel utána hiába támadott lendületesebben az FTC, egyenlítenie már nem sikerült. Érdekesség, hogy a gólt szerző Suljicsot az edzője a találatot követően lecserélte, azaz a játékos csupán 4 percet töltött a pályán, és így is eldöntötte az összecsapást.

Az éllovas FTC vereségével nem tudta növelni kilencpontos előnyét, a DVTK viszont sikerével két pontra megközelítette az utolsó előtti Budafoki MTE-t és négyre a már bennmaradó helyen álló Budapesti Honvédot.

A címvédő zöld-fehérek ezt megelőzően 2017. április 15-én a Budapesti Vasastól kaptak ki bajnoki találkozón a budapesti Groupama Arénában, azóta 61 mérkőzésen át tartott a veretlenségi sorozatuk, amely ötven győzelem és 11 döntetlen után szakadt meg.

Az FTC kudarcával már nincs veretlen csapat az NB I. jelenlegi idényében, míg a miskolciak kispadján győzelemmel debütált az új vezetőedző, a horvát Zoran Zekics, így hat egymást követő vereség után győztek ismét, de legutóbbi sikerüket is a zöld asztalnál szerezték, amikor a koronavírusos megbetegedésektől tizedelt Újpest FC nem tudott kiállni ellenük.

Eredmény, OTP Bank Liga, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Ferencvárosi Torna Club–Diósgyőri VTK 0–1 (gól: Asmir Suljics – 85. perc). A tabellán:

1.      FTC  15     12     2       1       31–8 38

2.      Fehérvár     15     8       5       2       35–17         29

3.      MTK 16     7       4       5       24–21         25

4.      Puskás A.   16     7       2       7       20–24         23

5.      Kisvárda    15     6       5       4       17–18         23

6.      Paks  16     6       3       7       29–30         21

7.      ZTE  16     6       2       8       28–28         20

8.      Mezőköv.   16     6       2       8       16–22         20