Magyar NB I., 8. forduló: Fradi-diadal az örökrangadón

A címvédő Ferencvárosi Torna Club 2–0-ra legyőzte a vendég Újpest FC-t a magyar labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának szombati játéknapján.

Az FTC így már 57 mérkőzés óta veretlen hazai pályán a bajnokságban: 11 döntetlen mellett ez volt a 46. győzelme. Az Újpest FC ellen pedig lassan öt éve nem veszített a pontvadászatban: öt döntetlen mellett kilencedik alkalommal győzte le a lila-fehéreket, sorozatban ötödször.

Eredmények, OTP Bank Liga, 8. forduló: • Budapesti MTK–Kisvárda Master Good 1–1 (gól: Gera Dániel – 24. perc, 11 m, illetve Kovácsréti Márk – 60. perc) • Paksi FC–Budapesti Honvéd 0–0 • Ferencvárosi Torna Club–Újpest FC 2–0 (Nguen Tokmac – 39. és Wergiton do Rosário Calmon Somália – 61. perc; kiállítva: Abraham Akwasi Frimpong – 94. perc; a 80. percben az újpestiek játékosa, Junior Tallo Gadji 11-est hibázott) • Zalaegerszegi TE FC–Budafoki MTE 1–3 (Szalai Dániel – 10. perc, illetve Kovács Dávid – 11., Kulcsár Kornél – 21. és Skribek Alen – 76. perc). Vasárnap estére maradt a Mezőkövesd Zsóry FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC és a Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC találkozó. A tabellán:

1.      FTC  6       5       1       0       14–3 16

2.      Budafok     7       4       1       2       11–10         13

3.      Fehérvár     6       3       3       0       18–9 12

4.      Paks  8       3       2       3       12–12         11

5.      Kisvárda    7       3       1       3       10–12         10

6.      Újpest        8       3       1       4       11–17         10

7.      Puskás A.   6       3       0       3       9–10 9

8.      MTK 8       2       3       3       10–13         9