Magyar NB I., 25. forduló: Zárt kapukkal

Az 55 UEFA-tagállamból mindössze ötben rendeztek a hétvégén élvonalbeli bajnoki találkozókat: Magyarország mellett Oroszországban, Ukrajnában, Szerbiában és Törökországban nem áll le a profi futballélet egyelőre, sőt az oroszoknál és az ukránoknál a zárt kapus meccseknek sem látták szükségét – mindkét bajnokságban nézők előtt rendezték meg a mérkőzéseket.

A címvédő Ferencvárosi Torna Club hazai pályán fölényes, 5–0-s győzelmet aratott a sereghajtó Kaposvári Rákoczi felett a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában. Ezzel megerősítette éllovas pozícióját, már csak azért is, mert a Székesfehérvári MOL Fehérvár a szombati játéknap zárómérkőzésén otthon – hajrában esett találatokkal – 1–1-gyel zárt a Diósgyőri VTK-val szemben.

Egy pontot szerzett a harmadik helyezett Mezőkövesd Zsóry FC is, amely a mögötte álló Puskás Akadémiával játszott gól nélküli döntetlent.

Eredmények: • Ferencvárosi Torna Club–Kaposvári Rákóczi FC 5–0 (gól: Franck Boli – 38., Isael da Silva Barbosa – 58., Miha Blazics – 73., valamint Varga Roland 2 – 85. és 92. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Puskás Akadémia FC 0–0 • Újpest FC–Paksi FC 1–1 (Litauszki Róbert – 57. perc, illetve Könyves Norbert – 94. perc) • Budapest Honvéd–Kisvárda Master Good 1–5 (Davide Lanzafame – 52. perc, 11 m, illetve Oliveira Sassá – 43., Marcolini Lucas – 44., Rubus Tamás – 62., Sztavrosz Cukalasz – 76. és Gosztonyi András – 83. perc) • Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC 0–3 (Bobál Gergely – 30., Stieber Zoltán – 38. és Radó András – 87. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 1–1 (Nego Loic – 88. perc, illetve Harisz Tabakovics – 90. perc; kiállítva: Funsho Bamgboye – 68. perc, Fehérvár). A tabellán:

12.    Kaposvár   25     3       1       21     19–57         10

Borítókép: Varga Roland góljaival fejeződött be a Fradi–Kaposvár meccs – FRADI.HU