Magyar NB I., 23. forduló: Dobogós helyen az Újpest

Dobogóra lépett az Újpest FC a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 23. fordulója után, ugyanis egy pontot szerzett Pakson, míg a Debreceni VSC ismét kikapott, ezúttal hazai pályán a Mezőkövesd Zsóry FC-től.

A játéknap előtt sereghajtó kövesdiek elmozdultak a kieső helyről, ahol jelenleg a Haladás és a Balmazújváros áll – mindkét együttes veszített szombaton.

A DVSC legutóbb december elején nyert bajnoki meccset, a Mezőkövesd viszont november eleje óta veretlen.

A listavezető Ferencváros 3–1-re nyert a vendég Puskás Akadémia ellen, míg a hárompontos hátránnyal második Videoton szintén hazai pályán 1–0-ra múlta felül a Balmazújvárost.

A székesfehérváriak a vesztett pontokat tekintve ugyanúgy állnak, mint fővárosi riválisuk, ugyanis egy meccsel kevesebbet játszottak.

Eredmények: • Budapesti Honvéd–Szombathelyi Swietelsky Haladás 2–1 (gól: Bobál Dávis – 42. és Danilo Cirino de Oliveira – 93. perc, illetve Jagodics Márk – 61. perc; kiállítva: Halmosi Péter – 78. perc, a kispadról, Haladás) • Budapesti Vasas FC–Diósgyőri VTK 1–1 (Berecz Zsombor – 71. perc, illetve Dusan Brkovics – 94. perc) • Székesfehérvári Videoton FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–0 (Juhász Roland – 84. perc) • Paksi FC–Újpest FC 0–0 • Debreceni VSC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–3 (Könyves Norbert – 16. és Szatmári Csaba – 81. perc, illetve Koszta Márk – 36., 11 m, Bognár István – 41. és Farkas Dániel – 55. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Puskás Akadémia 3–1 (Otigba Kenneth – 39., Miha Blazics – 88. és Böde Dániel – 92. perc, illetve Ezekiel Henty – 24. perc; kiállítva: Josep Paintsil – 37. perc, illetve Henty – 81. perc). A tabellán:

1.       FTC            23      15      5        3        52–22         50

2.       Videoton     22      14      5        3        48–24         47

3.       Újpest         23      8        9        6        31–29         33

4.       Debrecen     23      9        5        9        37–30         32

5.       Paks            23      8        8        7        32–32         32

6.       Honvéd       22      9        4        9        36–38         31

7.       Diósgyőr     23      8        5        10      37–38         29

8.       Mezőköv.    23      6        8        9        28–41         26