Magyar NB I., 10. forduló: Csökkent az FTC előnye

Öt pontra csökkent az éllovas Ferencváros előnye a második Budapesti Honvéddal szemben, mivel a zöld-fehérek tíz emberrel kétszer egyenlítve 2–2-es döntetlent játszottak a vendég Debrecennel, míg a kispestiek pályaválasztóként 1–0-ra legyőzték a Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójában.

A Ferencváros a pontmentésével továbbra is a mezőny egyetlen veretlen csapata.

Eredmények: • Budapesti Honvéd–Diósgyőri VTK 1–0 (Holender Filip – 67. perc) • Újpest FC–Puskás Akadémia 2–0 (Obinna Nwobodo – 52. és Novothny Soma – 73. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Szombathelyi Haladás 2–0 (Molnár Gábor – 7. és Koszta Márk – 92. perc, 11 m) • Paksi FC–Kisvárda Master Good 4–1 (Hahn János – 15., Remili Mohamed – 18., továbbá Gévay Zsolt 2 – 42. és 92. perc, illetve Horváth Zoltán Gergely – 30. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Debreceni VSC 2–2 (Davide Lanzafame 2 – 48. és 82. perc, illetve Takács Tamás – 20. és Szécsi Márk – 74. perc; kiállítva: Marcel Heister – 32. perc, FTC). Vasárnap este játsszák a Székesfehérvári MOL Vidi FC–Budapesti MTK találkozó. A tabellán:

1.       FTC            10      7        3        0        21–8  24

2.       Honvéd       10      6        1        3        13–7  19

3.       Paks            10      4        4        2        16–11         16

4.       MOL Vidi   8        4        3        1        16–7  15

5.       Mezőköv.    10      4        3        3        16–12         15

6.       MTK 9        4        2        3        13–15         14

7.       Debrecen     10      3        5        2        14–13         14

8.       Újpest         9        3        4        2        8–7    13