Coutinho megszerezte első gólját, döntős a Barca

A FC Barcelona idegenben is legyőzte a Valenciát (0–2) a Király Kupa elődöntőjében, így összesítésben 3–0-lal jutott be a sorozat fináléjába, zsinórban ötödször, ezzel új rekordot állított fel.

A katalánok mezében megszerezte első gólját a januárban 120 + 40 millió euróért igazolt Philippe Coutinho, aki a második félidő kezdetén állt be és a 49. percben már ünnepelhetett Luis Suárez gólpassza után. A végeredményt Ivan Rakitics állította be – szintén az uruguayi csatár előkészítése után – a 82. percben. A vendégeknél a hajrában beállva debütált a szintén januárban igazolt kolumbiai hátvéd, Yerry Mina, aki Gerard Piquét váltotta. A Barcelona ellenfele az előző körben a Real Madridot búcsúztató Leganést kiejtő FC Sevilla lesz a döntőben. A Király Kupa előző három kiírását egyaránt a Barcelona nyerte meg, miután 2014-ben elveszítette a döntőt a Real Madrid ellen.

Eredmény: • FC Valencia–FC Barcelona 0–2 – továbbjutott a Barcelona 3–0-s összesítéssel.