Az FC Barcelona alaposan visszavágott az FC Sevillának a Király Kupában

Az elmúlt négy kiírásban győztes Barcelona az idegenbeli 2–0-s vereség után 6–1-re verte hazai pályán a Sevillát a labdarúgó spanyol Király Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, Philippe Coutinho két gólt vállalt a hatból. Tavaly ez a két csapat játszotta a döntőt, akkor 5–0-s katalán siker született.

A Real Betis Sevilla jutott be másodikként az elődöntőbe, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján hosszabbítás után 3–1-re legyőzte a vendég Espanyolt.

Eredmények, negyeddöntő, visszavágó: • FC Barcelona–FC Sevilla 6–1 – továbbjutott a Barcelona 6–3-as összesítéssel • Real Betis Sevilla–Espanyol Barcelona 3–1 – hosszabbítás után, tj. a Betis 4–2-es összesítéssel. Csütörtökön játsszák a Girona–Real Madrid találkozót (az első meccsen: 2–4). Kedden játszották: Valencia CF–Getafé 3–1 – tj. a Valencia 3–2-es összesítéssel.

Az elődöntő mérkőzéseit február 6-án, a visszavágókat 27-én rendezik, a döntőt május 25-én a sevillai Benito Villamarin Stadionban bonyolítják le.