Bajnokságról bajnokságra: megtört a jég Cristiano Ronaldónak
Vissza

Az európai labdarúgó topbajnokságok hétvégi eseményeinek összefoglalója.

Serie A

Az olasz labdarúgó-bajnokságban megtört a jég a portugál Cristiano Ronaldo számára: első két gólját szerezte a Juventus színeiben.

Eredmények: • Frosinone–Sampdoria 0–5 • SSC Nápoly–Fiorentina 1–0 (a sérült Vlad Chiricheşt nem nevezték a házigazdák) • Milánói Internazionale–AC Párma 0–1 • Torinói Juventus–Sassuolo 2–1 • Genoa–Bologna 1–0 (Nagy Ádám középpályás a cserepadon kapott helyet) • Udinese–AC Torino 1–1 • AS Róma–Chievo 2–2 • Empoli–SS Lazio 0–1 (a rómaiaknál kezdőember volt Ştefan Radu, 54 perc után cserélték) • Cagliari–AC Milan 1–1. Hétfőn játszották a SPAL–Atalanta Bergamo találkozót. Az állás: 1. Juventus 12 pont/4 mérkőzés, 2. Nápoly 9/4, 3. Sassuolo 7/4, 4. Sampdoria 6/3 (8–1), 5. Fiorentina 6/3 (7–2), 6. SPAL 6/3 (2–1).

La Liga

A spanyol pontvadászat 4. fordulója után lépéshátrányba került a Real Madrid  az FC Barcelonával szemben: a fővárosiak csak remiztek Bilbaóban, a Barca viszont győzni tudott San Sebastianban.

Eredmények: • Athletic Bilbao–Real Madrid 1–1 • Real Sociedad–FC Barcelona 1–2 • Atlético Madrid–Eibar 1–1 • Valencia CF–Real Betis Sevilla 0–0 • Huesca–Rayo Vallecano 0–1 • Leganés–Villarreal 0–1 • FC Sevilla–Getafé 0–2 • Espanyol Barcelona–Levante 1–0 • Valladolid–Deportivo Alavés 0–1. Hétfőre maradt a Girona–Celta Vigo találkozó. A sorrend: 1. Barcelona 12 pont/4 mérkőzés, 2. Real Madrid 10/4, 3. Celta Vigo 7/3 (5–2), 4. Espanyol 7/4 (5–3), 5. Getafé 7/4 (4–2), 6. Alavés 7/4 (3–4).

Bundesliga

Az SC Freiburg hazai pályán 3–3-as döntetlent ért el a VfB Stuttgart ellen a német bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A hazaiaknál a cserék közé jelölték Sallai Rolandot, aki nem lépett pályára. A válogatott középpályást augusztus végén szerződtette a Freiburg, és a bajnoki szünet miatt először számíthatott rá Streich Christian vezetőedző.

Eredmények: • Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 • Borussia Mönchengladbach–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1 • Bayern München–Bayer Leverkusen 3–1 • Fortuna Düsseldorf–1899 Hoffenheim 2–1 (a vendégeknél Szalai Ádám csatár végigjátszotta a meccset) • 1. FSV Mainz–FC Augsburg 2–1 (a hazaiaknál a 86. percben állt be Alexandru Maxim) • RB Lipcse–Hannover 96 3–2 (a magyar válogatott Gulácsi Péter őrizte a lipcseiek hálóját) • VfL Wolfsburg-Hertha Berlin SC 2–2 (a Dárdai Pál edzett fővárosiaknál a cserepadon kapott helyett az edző fia, Dárdai Palkó) • SC Freiburg–VfB Stuttgart 3–3 • Werder Bremen–1. FC Nürnberg 1–1. Az élen: 1. Bayern München 9 pont, 2. Dortmund 7 (7–2), 3. Wolfsburg 7 (7–4), 4. Hertha és Mönchengladbach 7–7 (egyaránt 5–2-es gólarány), 6. Mainz 7 (4–2).

Premier League

Az angol bajnokság ötödik fordulója után is százszázalékos maradt a Chelsea és az FC Liverpool.

Eredmények: • Watford–Manchester United 1–2 • AFC Bournemouth–Leicester City 4–2 • Chelsea–Cardiff City 4–1 • Huddersfield Town–Crystal Palace 0–1 • Manchester City–Fulham 3–0 • Newcastle United–Arsenal 1–2 • Tottenham Hotspur–FC Liverpool 1–2 • Everton–West Ham United 1–3 • Wolverhampton Wanderers–Burnley 1–0. Hétfőn játsszáka Southampton–Brighton találkozót. Az élmezőny: 1. Chelsea 15 pont (14– 4), 2. Liverpool 15 (11–2), 3. Man. City 13, 4. Watford 12, 5. Bournemouth 10, 6. Tottenham 9.

Ligue 1

A francia bajnokságban a címvédő Paris Saint-Germain már öt ponttal vezeti a tabellát, pedig még csak az ötödik fordulót játszották le.

Eredmények: • Paris Saint-Germain–Saint-Étienne 4–0 • Nizza/Nice–Stade Rennes 2–1 • Caen–Olympique Lyon 2–2 • Amiens–OSC Lille 2–3 (a vendégeknél Nicolas Pépé mesterhármast ért el) • Dijón–Angers 1–3 • Montpellier–Strasbourg 1–1 • Toulouse–AS Monaco 1–1 • Nantes–Stade Reims 0–0 (a házigazdáknál Ciprian Tătăruşanu védett) • Girondins Bordeaux–Nimes 3–3 • Olympique Marseille–Guingamp 4–0. A táblázaton: 1. PSG 15 pont, 2. Marseille 10 (14–7), 3. Lille 10 (9–4), 4. Toulouse 10 (6–7), 5. Dijón 9, 6. Montpellier 8.