Bajnokságról bajnokságra, kupáról kupára

Az európai labdarúgó topligák közül Spanyol- és Némethonban kupamérkőzéseket, az olasz, angol és francia pontvadászatban bajnoki fordulót rendeznek.

Az AC Milan 1–1-es döntetlen játszott a vendég Udinesével az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szerdai játéknapján. A hazaiak egyenlítő találata a 97. percben büntetőből született. A milánóiaknál a román idegenlégiós Ciprian Tătăruşanu kapus a cserepadról nézhette a mérkőzést).

A meccs végén megítélt büntetők játszották a főszerepet a Sassuolo–SSC Nápoly meccsen is, ahol a vendégek a 89. percben értékesített tizenegyessel még 3–2-re vezettek, ám a házigazda a 94. percben szintén büntetőből pontot mentett. A Sassuolo nem nevezte a mérkőzésre a még mindig sérült román válogatott Vlad Chiricheşt.

Eredmények, Serie A, 25. forduló: • AC Milan–Udinese 1–1 • Atalanta Bergamo–Crotone 5–1 (a vendégeknél tartalék volt a román idegenlégiós Denis Drăguş) • Benevento–Hellas Verona 0–3 • Cagliari–Bologna 1–0 (Daniele Rugani győztes találatához gólpasszal járult hozzá a 19. percben a román válogatott Răzvan Marin – a középpályás kezdőként szerepelt, a 79. percben cserélték le) • Fiorentina–AS Róma 1–2 • Genoa–Sampdoria 1–1 • Sassuolo–SSC Nápoly 3–3. Kedden játszották: • Torinói Juventus–Spezia 3–0 (a fiatal román Radu Drăguşn cserepados volt). Csütörtökre maradt az AC Párma–Milánói Internazionale találkozó. Kedden az SS Lazio–FC Torino mérkőzésre a vendégek koronavírusos fertőzöttségük miatt nem álltak ki. Az állás: 1. Inter 56 pont/24 mérkőzés, 2. Milan 53/25, 3. Atalanta 49/25 (60–32), 4. Juventus 49/24 (48–20), 5. Róma 47/25, 6. Nápoly 44/24.

Spanyol Király Kupa

Az FC Barcelona jutott elsőként a spanyol Király Kupa fináléjába, miután szerdán, az elődöntő hazai visszavágóján hosszabbítás után 3–0-ra legyőzte az FC Sevillát, és összesítésben 3–2-vel jobbnak bizonyult. A katalánok már a 12. percben minimálisra csökkentették összetettbéli hátrányukat – a francia Ousmane Dembélé volt eredményes –, de hiába támadtak és borult fel szinte a pálya, sokáig nem tudtak gólt szerezni. A védekezésre koncentráló vendégek a 73. percben büntetőt rontottak – az argentin Lucas Ariel Ocampos lövésére a német Marc-André ter Stegen rávetődött, és megfogta a labdát –, majd a 92. percben a brazil Fernando Francisco Reges kiállítása miatt létszámban megfogyatkoztak. A rendes játékidő utolsó percében aztán a tucatnyi korábbi lehetőségét elpuskázó Barca Gerard Piqué találatával kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban ötpercnyi játék után a dán Martin Christensen Braithwaite góljával már vezetek a katalánok, akik aztán hazai sikerükkel kiharcolták a továbbjutást. A sorozat döntőjét a sevillai La Cartuja Stadionban játsszák április 17-én.

Eredmény, elődöntő, visszavágó: • FC Barcelona–FC Sevilla 3–0, hosszabbítás után – továbbjutott a Barcelona, 3–2-es összesítéssel. Csütörtökre maradt a másik visszavágó, a Levante–Athletic Bilbao találkozó (az első mérkőzésen: 1–1).

Német Kupa

A három magyar válogatott labdarúgót foglalkoztató RB Lipcse elődöntőbe jutott a Német Kupában, miután szerdán a negyeddöntőben 2–0-ra legyőzte a vendég VfL Wolfsburgot. A lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként lépett pályára, előbbi a csapat kapitányaként végig védte a mérkőzést, utóbbit a szünetben, 0–0-s állásnál cserélték le (a sérült Orbán kézfejét csütörtökön megműtötték és hosszú kihagyás vár rá). A télen szerződtetett Szoboszlai Dominik bemutatkozására viszont még mindig várni kell, a középpályás ágyéksérülése továbbra sem jött rendbe.

Az elődöntő párosításának sorsolása vasárnap lesz, a döntőt május 13-án, Berlinben rendezik. A négy közé a Jahn Regensburg (II. liga)–Werder Bremen párharc továbbjutója kerül még.

Eredmények, Német Kupa, negyeddöntő: • RB Lipcse–VfL Wolfsburg 2–0 • Rot-Weiss Essen (IV.)–Holstein Kiel (II.) 0–3. Kedden játszották: • Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 0–1.

A Manchester United gól nélküli döntetlent játszott a Crystal Palace vendégeként az angol bajnokság előrehozott 29. fordulójának szerdai meccsnapján. A norvég Ole Gunnar Solskjaer csapata a hétvégi, Chelsea elleni 0–0-s döntetlent követően ikszelt újra. A United sorozatban 21 idegenbeli meccsén maradt veretlen, hétvégén pedig a bombaformában lévő városi rivális, a listavezető Manchester City otthonában lép pályára.

Eredmények, Premier League, 29. forduló: • Burnley–Leicester City 1–1 • Sheffield United–Aston Villa 1–0 • Crystal Palace–Manchester United 0–0. Kedden játszották: • Manchester City–Wolverhampton Wanderers 4–1. Csütörtökre maradt a West Bromwich Albion–Everton és FC Liverpool–Chelsea találkozó (további négy meccset március közepén játszanak le), s a 33. fordulóból előrehozták a Fulham–Tottenham Hotspur találkozót is. A sorrend: 1. Man. City 65 pont/27 mérkőzés, 2. Manchester United 51/27, 3. Leicester City 50/27, 4. West Ham United 45/26, 5. Chelsea 44/26, 6. Liverpool 43/26.

Ligue 1

A francia élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában a Paris Saint-Germain 1–0-ra nyert idegenben a Girondins Bordeaux ellen, a listavezető OSC Lille a hajrában szerzett két góllal győzte le 2–0-ra az Olympique Marseille-t, míg az Olympique Lyon egygólos sikert aratott a Stade Rennes felett. Sorozatban második meccsén tudott nyerni a román Adrian Ursea edzette nizzai gárda, amely ezúttal a Nimesnél bizonyult jobbnak.

Eredmények, Ligue 1, 28. forduló: • Girondins Bordeaux–Paris Saint-Germain 0–1 • Brest–Dijón 3–1 (a vendégeknél a román Mihai Alexandru Dobre cserepados volt) • Olympique Lyon–Stade Rennes 1–0 • FC Metz–Angers 0–1 • OGC Nizza/Nice–Nimes 2–1 • Saint-Étienne–RC Lens 2–3 • OSC Lille–Olympique Marseille 2–0 • Montpellier–Lorient 1–1 • Nantes–Stade Reims 1–2 • Racing Strasbourg–AC Monaco 1–0. Az élen: 1. Lille 62 pont, 2. PSG 60, 3. Lyon 59, 4. Monaco 55, 5. Lens 44, 6. Metz 41.