Kupáról kupára, bajnokságról bajnokságra

Az európai labdarúgóporondon folytatódtak a hétközi bajnoki mérkőzések és kupatalálkozók.

Magyar Kupa

A másodosztályú Soroksár jutott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján tizenegyespárbajt követően bizonyult jobbnak a Puskás Akadémiánál.

A Székesfehérvári MOL Vidi FC és a Budapest Honvéd kettős győzelemmel jutott a négy közé, miután a negyeddöntő szerdai visszavágóján is legyőzte a vendég Ferencvárost, illetve Budaörsöt. A Ferencváros a mérkőzés elején emberhátrányba került – Dibusz Dénes kapus a tizenhatoson kívül a levegőben ütközött a labdát felette fejjel megtoló Marko Scsepoviccsal –, így a hazai vereség után még nehezebbé vált a fővárosiak dolga. A végig parázs hangulatú összecsapáson a vendégek tíz emberrel csak mezőnyben tudtak egyenrangú partnerei lenni a kapu előtt több veszélyt jelentő fehérváriaknak, akik az 58. percben a macedón Boban Nikolov góljával összesítésben már kettőre növelték az előnyüket. A hajrában kettős emberhátrányban játszottak a vendégek – az olasz Davide Lanzafame saját csapattársával, az ukrán Ihor Ihorovics Haratyinnal ütközött, utóbbi nem tudta folytatni a játékot –, a bolgár Georgi Milanov pedig a 82. percben egy kontra végén beállította a végeredményt.

A Honvédnál a francia David N’Gog mesterhármassal járul hozzá csapata 4–2-es sikeréhez.

Eredmények, Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó: • Soroksár SC (NB II.)–Puskás Akadémia 1–1 (gól: Lőrinczy Attila – 82. perc, illetve Bachana Arabuli – 31. perc), tizenegyesekkel: 5–4 – továbbjutott a Soroksár 2–2-es összesítés után tizenegyesekkel • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Ferencvárosi Torna Club 2–0 (Boban Nikolov – 58. és Georgi Milanov – 82. perc; kiállítva: Dibusz Dénes kapus – 8. perc, FTC) – tj. a MOL Vidi kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel • Budapesti Honvéd–Budaörsi SC (NB II.) 4–2 (David N’Gog 3 – 3., 43. és 50., valamint Holender Filip – 28. perc, illetve Sajbán Máté – 66. és Fejős Áron – 87. perc) – tj. a Honvéd kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel. Kedden játszották: • Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 1–2 – tj. a Debrecen kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel.

Szerdán este már sorsoltak is a kupában: a MOL Vidi a Debrecennel, a Honvéd pedig a másodosztályú Soroksárral találkozik. A elődöntő első mérkőzéseit április 16-án és 17-én, a visszavágókat egy héttel később játsszák. Az MK-döntőt május 25-én a budapesti Groupama Arénában rendezik.

Magyar Kupa, az elődöntő párosítása: Honvéd–Soroksár és MOL Vidi–Debrecen.

Német Kupa

A Bayern München jutott a Német Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntő szerdai játéknapján fordulatos összecsapáson 5–4-re legyőzte a másodosztályú Heidenheimet. A Bayern a 12. percben megszerezte ugyan a vezetést, de a 15. percben emberhátrányba került, Niklas Sülét állította ki a játékvezető. A vendégek a szünetig fordítottak, majd hiába húztak el a házigazdák a második félidőben 4–2-re, Robert Glatzel második és harmadik találatával a 77. percre egyenlített a Heidenheim. A továbbjutást Robert Lewandowski második, büntetőből szerzett gólja döntötte el a 88. percben.

Eredmények, negyeddöntő: • Bayern München–1. FC Heidenheim (II. osztályú) 5–4 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Werder Bremen 0–2. Kedden játszották: • SC Paderborn 07 (III.)–Hamburger SV 0–2 • FC Augsburg–RB Lipcse 1–2, hosszabbítás után.

Francia Kupa

Büntetőt is hárított az FC Nantes kapusa, a román válogatott Ciprian Tătăruşanu (Kylian Mbappé 11-esét védte ki a 66. percben), ám ez is kevésnek bizonyult a Paris Saint-Germain ellen, a bajnokcsapat 3–0-ra diadalmaskodott a fővárosi Parc des Princes-ben rendezett mérkőzésen a Francia Kupa elődöntőjében. A gólokon Marco Verratti (29. perc), Mbappé (85. perc, 11 m) és Dani Alves (90. perc) osztozott. A vendégek a 71. perctől emberhátrányban játszottak, Kalifa Coulibaly kapott piros lapot. A PSG ellenfele az április 27-i, Stade de France-on esedékes döntőben a meglepetésre az Olympique Lyont 3–2-re verő és búcsúztató Stade Rennes lesz.

A Milánói Internazionale 4–0-ra nyert a Genoa vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szerdai játéknapján, a vendégeknél a román ifjúsági válogatott Ionuţ Andrei Radu védett. Az összecsapáson góllal tért vissza a korábbi csapatkapitány, Mauro Icardi, aki február 9-én lépett pályára legutóbb. A 40. percben büntetőből volt eredményes. Az argentin támadó hivatalosan sérülés miatt hiányzott, de időközben fegyelmi problémák is adódtak vele – erről Luciano Spalletti vezetőedző is nyilatkozott –, az olasz sajtó pedig arról írt, hogy szerződésének meghosszabbítása okozza a nézeteltérést a klubvezetés és Icardi között.

Szerdai eredmények: • Empoli–SSC Nápoly 2–1 (a vendégek nem nevezték a továbbra is sérült román Vlad Chiricheşt) • Genoa–Milánói Internazionale 0–4 • AS Róma–Fiorentina 2–2 • SPAL–SS Lazio 1–0 (a rómaiak nem nevezték a román idegenlégiós Ştefan Radut) • AC Torino–Sampdoria 2–1 • Frosinone–AC Párma 3–2. A Sassuolo–Chievo Verona és az Atalanta Bergamo–Bologna találkozót csütörtökön játszották. A tabellán: 1. Juventus 81 pont/30 mérkőzés, 2. Nápoly 63/30, 3. Inter 56/30, 4. AC Milan 52/30, 5. Atalanta 48/29 (60–40), 6. Lazio 48/29 (42–30).

A Real Madrid 2–1-es vereséget szenvedett Valenciában a spanyol bajnokság 30. fordulójának szerda késő esti összecsapásán. A királyi gárdának ez az első veresége, amióta Zinédine Zidane visszatért a csapathoz. A francia mester alaposan megvariálta a Realt, hét új ember került be a kezdőbe a múlt heti bajnokihoz képest. A Valencia győzelme egyébként nem a semmiből jött: legutóbbi 17 meccsén veretlen, ami jelenleg a leghosszabb veretlenségi sorozat az öt topbajnokságot figyelembe véve.

Szerdai eredmények: • Valencia CF–Real Madrid 2–1 • Huesca–Celta Vigo 3–3 • Eibar–Rayo Vallecano 2–1 • Athletic Bilbao–Levante 3–2. Három találkozó – FC Sevilla–Deportivo Alavés, Leganés–Valladolid és Real Sociedad–Real Betis Sevilla csütörtökre maradt. Az állás: 1. FC Barcelona 70 pont/30 mérkőzés, 2. Atlético Madrid 62/30, 3. Real Madrid 57/30, 4. Getafé 47/30, 5. Valencia 46/30, 6. Alavés 44/29.

Győzelemmel avatta fel új otthonát az angol bajnokságban szereplő Tottenham Hotspur: a londoniak szerda este a 31. fordulóból elhalasztott összecsapáson 2–0-ra diadalmaskodtak Crystal Palace felett. A címvédő Manchester City már a 33. fordulóban volt érdekelt: Josep Guardiola együttese végig óriási fölényben futballozott, ennek ellenére csak 2–0-ra győzte le a kiesőjelölt Cardiff Cityt. A Manchester City idei 21. tétmérkőzésén a 19. sikerét aratta, s ezzel visszaugrott a tabella élére.

Eredmények, a 27. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: • Chelsea–Brighton & Hove Albion 3–0 (a vendégeknél a román Florin Andone csatár kezdőemberként szerepelt, a 70. percben lecserélték, ekkor a londoniak már beállították a végeredményt). A 31. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: • Tottenham Hotspur–Crystal Palace 2–0. 33. forduló: • Manchester City–Cardiff City 2–0. A játéknap további hat mérkőzését péntektől hétfőig szórták szét, a Tottenham–Brighton meccset április 23-án rendezik. A sorrend: 1. Man. City 80 pont/32 mérkőzés, 2. FC Liverpool 79/32, 3. Tottenham 64/32, 4. Arsenal 63/31 (65–39), 5. Chelsea 63/32 (55–34), 6. Manchester United 61/32.

Ligue 1

A francia bajnokság 30. fordulóját a Ligakupa döntője miatt szerdán fejezték be.

Eredmények: • Montpellier–Guingamp 2–0 • Racing Strasbourg–Stade Reims 4–0. A táblázaton: 1. Paris Saint-Germain 80 pont/29 mérkőzés, 2. Lille 60/30, 3. Olympique Lyon 56/30, 4. Saint-Étienne 49/30, 5. Marseille 48/30, 6. Reims 46/30, 7. Montpellier 45/30, …, 9. Strasbourg 42/30, …, 19. Guingamp 22/30.