Bajnokságról bajnokságra, kupáról kupára

Hétközi nagyüzem volt az európai labdarúgó topligákban, Olaszhonban mérkőzést pótoltak, Franciaországban hétközi fordulót bonyolítottak le, a spanyolok, a németek és az angolok kupamérkőzéseket játszottak.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésen gól nélküli döntetlenre végzett Rómában az SS Lazio és a Hellas Verona. A hazaiak védősorában a román idegenlégiós Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést.

Az állás 22 forduló után: 1. Torinói Juventus 54 pont, 2. Milánói Internazionale 51, 3. Lazio 50, 4. Atalanta Bergamo 39 (59–30), 5. Róma 39 (40–27), 6. Cagliari 32 (38–34), 7. Párma 32 (31–29), 8. Milan 32 (23–27), 9. Verona 31.

Ligue 1

A francia pontvadászat 23., hétközi fordulójában ismét csak a cserepadot koptatta a román válogatott kapus, Ciprian Tătăruşanu, csapata, az Olyampique Lyon hazai pályán nem bírt az Amiensszel.

Eredmények: • AS Monaco–Angers 1–0 • OSC Lille–Stade Rennes 1–0 • FC Nantes–Paris Saint-Germain 1–2 • FC Toulouse–Racing Strasbourg 0–1 • Montpellier–FC Metz 1–1 • Nimes–Dijón 2–0 • Olympique Lyon–Amiens 0–0 • Stade Reims–OGC Nizza/Nice 1–1 • Brest–Girondins Bordeaux 1–1 • AS Saint-Étienne–Olympique Marseille 0–2. Az állás: 1. PSG 58 pont. 2. Marseille 46, 3. Rennes 40, 4. Lille 37, 5. Montpellier 34, 6. Lyon 33.

Spanyol Király Kupa

A másodosztályú Mirandés meglepetésre a legjobb négy közé jutott a spanyol Király Kupában, miután a negyeddöntőben két góllal jobbnak bizonyult élvonalbeli ellenfelénél.

Negyeddöntős eredmények: • Granada–Valencia CF 2–1 • Mirandés (II.)–Villarreal 4–2. Csütörtökre maradt a Real Madrid–Real Sociedad és az Athletic Bilbao–FC Barcelona találkozó.

Német Kupa

A Német Kupa szerda esti nyolcaddöntőjében negyedik ligás csapat, az 1. FC Saarbrücken is továbbjutott.

Nyolcaddöntős eredmények: • Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart (II.) 2–1 • SC Verl (IV.)–Union Berlin 0–1 • Bayern München–TSG 1899 Hoffenheim 4–3 • 1. FC Saarbrücken (IV.)–Karlsruher SC (II.) 0–0, 11-esekkel: 5–3.

Angol FA-kupa

Kiegészült a legjobb 16 mezőnye az angol FA-kupában, utolsónak a Tottenham Hotspur lépett tovább.

Eredmény: • Tottenham Hotspur–Southampton 3–2.