Bajnokságról bajnokságra: hétfői meccsek

Az európai labdarúgó topligák közül az olasz és a német pontvadászatban hagytak hétfőre is meccset.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Sampdoria hiába vezetett kétszer is két góllal, végül 4–3-ra kikapott a Cagliari otthonában. A győztes találat a 96. percben született.

Eredmény: • Cagliari–Sampdoria 4–3. Az állás: 1. Milánói Internazionale 37 pont, 2. Torinói Juventus 36, 3. SS Lazio 30, 4. Cagliari 28 (29–17), 5. AS Róma 28 (26–15), 6. Atalanta Bergamo 25, …, 17. Sampdoria 12.

Bundesliga

Az 1. FSV Mainz 05 saját közönsége előtt Szalai Ádám góljával 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német bajnokság 13. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A találkozó első félidejének hajrájához közeledve az egygólos előnyben lévő vendégek tíz főre fogyatkoztak. A fordulást követően egyenlített a Mainz, majd – egy videbírózást követően elvett gól után – az 57. percben pályára lépett Szalai Ádám. A magyar válogatott csatára 12 perccel később megszerezte a három pontot érő találatot. A román válogatott Alexandru Maxim a 90. percben csereként állt be.

Eredmény: • 1 FSV Mainz 05–Eintracht Frankfurt 2–1. A sorrend: 1. Borussia Mönchengladbach 28 pont, 2. RB Lipcse 27, 3. FC Schalke 04 Gelsenkirchen 25, 4. Bayern München 24, 5. Borussia Dortmund 23, 6. Freiburg 22, …, 10. Eintracht 17, …, 12. Mainz 15.