Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák közül a spanyol és az angol pontvadászatban hagytak mérkőzéseket hétfőre, Németországban pedig eldőlt az osztályozó sorsa.

A tabellán negyedik FC Sevilla hazai pályán 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Eibart a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A vendégek a rendes játékidő hosszabbításának hatodik percében kapufát lőttek. Az esetnél megsérült az FC Sevilla cseh kapusa, Tomás Vaclík, a posztját pedig – cserelehetőség híján – a győztes gólt szerző Lucas Ocampos vette át. Az argentin szélső a hátralevő néhány másodpercben egy kapu előtti kavarodás során hárította a vendégek előrehúzódó szerb hálóőre, Marko Dmitrovics lövését.

Eredmények, La Liga, 34. forduló: • FC Sevilla–Eibar 1–0 • Levante–Real Sociedad 1–1. Az állás: 1. Real Madrid 77 pont, 2. FC Barcelona 73, 3. Atlético Madrid 62, 4. Sevilla 60, 5. Villarreal 54, 6. Getafé 53, 7. Real Sociedad 51, …, 12. Levante 43, …, 17. Eibar 35,

A Werder megőrizte Bundesliga-tagságát

A Werder Bremen megőrizte tagságát a német bajnokság élvonalában, miután a múlt csütörtöki hazai gól nélküli döntetlent követően hétfőn 2–2-es döntetlent ért el a másodosztályú 1. FC Heidenheim vendégeként, így idegenben szerzett gólokkal megnyerte a párharcot. A rendes játékidő hosszabbításában, 1–1-es állás után mindkét csapat betalált. A Bundesliga 1963-as indulása óta a brémaiak csak egy szezont hagytak ki – 1980–1981-ben másodosztályú volt a csapat –, és négy alkalommal ünnepelhettek bajnoki címet. Az 1910-ben alapított 1. FC Heidenheim még soha nem szerepelt az első osztályban.

Eredmény, osztályozó, visszavágó: • 1. FC Heidenheim–Werder Bremen 2–2, az élvonalban maradt a Werder 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal.

A Tottenham Hotspur vendéglátóként 1–0-ra legyőzte az Evertont az angol bajnokság 33. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A találkozót Michael Keane öngólja döntötte el: a statisztikai adatokat szolgáltató Opta szerint a Premier League-ben ebben az idényben a liverpooli együttes csúcstartó azzal, hogy háromszor vette be saját kapuját. A Tottenham a szezonban négyszer profitált az ellenfél öngóljából, ez ugyancsak a legmagasabb szám a pontvadászatban.

Eredmény, Premier League, 33. forduló: • Tottenham Hotspur–Everton 1–0. A sorrend: 1. FC Liverpool 89 pont – már bajnok, 2. Manchester City 66, 3. Leicester City 58, 4. Chelsea 57, 5. Manchester United 55, 6. Wolverhampton Wanderers 52, 7. Arsenal 49, 8. Tottenham 48, …, 11. Everton 44.