Az Inter és az MU is a négy között az Európa Ligában

Elsőként a Bayer Leverkusent legyőző Milánói Internazionale jutott a labdarúgó Európa Liga elődöntőjébe, majd hosszabbítás után a Manchester United is belőtte magát a legjobb négy közé.

Az olasz ezüstérmes milánóiak Düsseldorfban a Bayer Leverkusen ellen léptek pályára a hétfői negyeddöntőben, és 2–1-re diadalmaskodtak.

A győztes találatot jegyző belga Romelu Lukaku sorozatban kilencedik mérkőzésén szerzett gólt az Európa Ligában, ez a második számú európai kupasorozatban (elődjét, az UEFA-kupát is figyelembe véve) rekordot jelent.

Az olaszok javára előbb az első játékrész derekán, majd a rendes játékidő hajrájában is megítéltek büntetőt, ám a videóbíró (VAR) mindkét esetben visszavonta az ítéletet.

A Premier League bronzérmese az első félidő hajrájában vezetést szerzett, ám a videóbíró (VAR) les miatt érvénytelenítette Mason Greenwood találatát. A rendes játékidőben nem született döntés, de a hosszabbításban a Vörös Ördögök Bruno Fernandes tizenegyesével immár valóban előnybe kerültek, és biztosították helyüket a legjobb négy között.

A két norvég szakvezető, Ole Gunnar Solskjaer és Staale Solbakken csatájából így előbbi került ki győztesen.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok Németországban fejezik be az Európa Ligát, a negyeddöntőktől minden párharc egymérkőzéses és zárt kapus. A hétfői és keddi negyeddöntők után az elődöntőkre vasárnap és hétfőn kerül sor, a finálé pedig jövő pénteken lesz Kölnben.

Eredmények, Európa Liga, negyeddöntő: • Milánói Internazionale (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 2–1 (gól: Nicoló Barella – 15. és Romelu Lukaku – 21. perc, illetve Kai Havertz – 25. perc) • Manchester United (angol)–FC Koppenhága (dán) 1–0 (Bruno Fernandes – 95. perc, 11 m) – hosszabbítás után. Keddre maradt a Sahtar Donyeck (ukrán)–FC Bázel (svájci) és a Wolverhampton Wanderers (angol)–FC Sevilla (spanyol).