Az EL-specialista FC Sevilla negyeddöntős

A Bayer Leverkusen, az FC Sevilla, a FC Bázel és a Wolverhampton Wanderers is a nyolc közé jutott a koronavírus-járvány miatt márciusban félbeszakított labdarúgó Európa Liga folytatásában csütörtökön.

A Leverkusen a nyolcaddöntő hazai visszavágóján 1–0-ra bizonyult jobbnak a Glasgow Rangersnél, így kettős győzelemmel búcsúztatta skót ellenfelét. A briteknél játszó Ianis Hagi meglepetésre nem volt kezdőember, a 60. percben cserélték be.

Az előző körben a Kolozsvári CFR 1907-et két döntetlennel, idegenben lőtt góllal búcsúztató FC Sevilla semleges helyszínen, Duisburgban 2–0-ra múlta felül az AS Rómát az egymeccses nyolcaddöntőben.

Mindegyik találkozót zárt kapuk mögött rendezték meg.

A legjobb nyolc közé jutó csapatok Németországban fejezik be a sorozatot. A negyeddöntőben már minden párharc egymérkőzéses lesz, az összecsapásokat hétfőn és kedden rendezik. A finálénak augusztus 21-én Köln ad otthont.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó: • Bayer Leverkusen (német)–Glasgow Rangers (skót) 1–0 (gól: Vassiriki Abou Diaby – 51. perc) – továbbjutott a Leverkusen kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel • Wolverhampton Wanderers (angol)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 1–0 (Raúl Jiménez – 9. perc, 11 m) – tj. a Wanderers 2–1-es összesítéssel • FC Bázel (svájci)–Eintracht Frankfurt (német) 1–0 (Fabien Frei – 88. perc) – tj. a Bázel kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

Egymeccses nyolcaddöntő: • FC Sevilla (spanyol)–AS Róma (olasz) 2–0 (Sergio Reguilón – 22. és Juszef en-Nesziri – 44. perc; kiállítva: Gianluca Mancini – 100. perc. Róma).

A negyeddöntőben: Sahtar Donyeck (ukrán)–Bázel, Manchester United (angol)–FC Koppenhága (dán), Milánói Internazionale (olasz)–Leverkusen és Wolverhampton–Sevilla.