Serie A: hétközi az olasz bajnokságban

Valamennyi nagyágyú hozta a szerdai mérkőzését az olasz labdarúgó-bajnokság hétközi, tizedik fordulójában, amelyben a szezon során először Nagy Ádám is szerepet kapott.

A büntetőt hibázó SS Laziótól vereséget szenvedő Bolognába Nagy Ádám az első félidőben állt be. Idén eddig egyszer sem küldték pályára a magyar középpályást, szépítésre futotta vele a soraiban csapatának. A rómaiaknál végigjátszotta a meccset Ştefan Radu hátvéd.

A Juventus és a Milan az egymás elleni rangadójukra egyaránt sima sikerrel készült. A listavezető SSC Nápoly Dries Mertens mesterhármasával hozta el a három pontot Genovából, a vendégeknél végig szerepelt a román válogatott csapatkapitánya, Vlad Chiricheş. A Róma büntetőgóllal győzött a Crotone ellen, a fővárosiaknál Bogdan Lobonţ cserekapus nem kapott lehetőséget.

Továbbra is csak vereség áll az első élvonalbeli szezonját játszó Benevento neve mellett, pedig ezúttal nagyon közel került a történelmi pontjához, ám a 93. percben szerzett egyenlítőgóljára is volt válasza a házigazda Cagliarinak. A vendégeknél George Puşcaş csatár ezúttal a cserepadot koptatta.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Sampdoria 3–2 • AS Róma–Crotone 1–0 • Bologna–SS Lazio 1–2 • Cagliari–Benevento 2–1 • Chievo–AC Milan 1–4 • Fiorentina–AC Torino 3–0 (a firenzeieknél Ianis Hagi cserepados volt) • Genoa–SSC Nápoly 2–3 • Torinói Juventus–SPAL 4–1 • Sassuolo–Udinese 0–1 • Atalanta Bergamo–Hellas Verona 3–0. Az állás: 1. Nápoly 28 pont/10 mérkőzés, 2. Inter 26/10, 3. Juventus 25/10 (31–10), 4. Lazio 25/10 (26–11), 5. Róma 21/9, 6. Sampdoria 17/9.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.