Rajtolt a magyar NB I.

A címvédő Ferencvárosi Torna Club 1–1-es döntetlent játszott az újonc MTK Budapest otthonában, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban (közel telt ház, 4445 néző előtt) a labdarúgó OTP Bank Liga 2020–2021-es idényének pénteki nyitómérkőzésén.

Ez volt a két csapat 216. egymás elleni összecsapása az élvonalban, 89 ferencvárosi és 78 MTK-siker mellett 49. alkalommal született döntetlen. A kék-fehérek sorozatban négy elveszített örökrangadó után szereztek pontot ismét fővárosi riválisukkal szemben.

A forduló első három meccsén a vendégek örülhettek: az újpestiek győzelemnek a felújított paksi stadionban, a MOL Fehérvár pedig gólzáporos döntetlennek Zalaegerszegen.

A Puskás Akadémia FC keretében koronavírusos esetet regisztráltak, ezért a csapat Budapest Honvéd FC elleni, vasárnapi NB I-es mérkőzését a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elhalasztotta. A Puskás FC Kft. egyoldalú halasztási kérelme után az új időpontot az MLSZ versenybizottsága tűzi majd ki.

Eredmények, OTP Bank Liga, 1. forduló: • Budapesti MTK–Ferencvárosi Torna Club 1–1 (gól: Gera Dániel – 37. perc, illetve Tokmac Chol Nguen – 59. perc) • Paksi FC–Újpest FC 1–2 (Ádám Martin – 76. perc, illetve Simon Krisztián 2 – 17. és 62. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 3–3 (Babati Benjámin 2 – 2. és 75. perc, a második 11 m, valamint Szépe János – 16. perc, illetve Evandro da Silva – 11., továbbá Nikolics Nemanja 2 – 44. és 61. perc, az első 11 m). Vasárnapara maradt a Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC találkozó, hétfőn játsszák a Budafoki MTE–Kisvárda Master Good összecsapást.