Premier League: Megtörte a Solskjaer-varázst a Burnley

A bennmaradásért küzdő Burnley meglepetésre 2–2-es döntetlent játszott a Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának keddi játéknapján.

Ez volt a Manchester United első pontvesztése Ole Gunnar Solksjaer vezetőedzői időszakában, hiszen a norvég tréner irányításával december 22. óta sorozatban nyolc tétmérkőzést nyert meg a csapat.

A Burnley a hajrában már 2–0-ra vezetett, ám a 87. percben Paul Pogba büntetőből szépített, majd a 92. percben a svéd hátvéd, Victor Lindelof egyenlített.

A másik manchesteri csapat, a bajnoki címvédő City meglepő vereséget szenvedett, mivel 2–1-re kikapott az úgyszintén a kiesés ellen küzdő Newcastle United otthonában, pedig az argentin Sergio Agüero már a 25. másodpercben vezetést szerzett a vendégeknek.

Eredmények: • Arsenal–Cardiff City 2–1 • Fulham–Brighton & Hove Albion 4–2 (a vendégeknél Florin Andone a 77. percben csereként lépett pályára) • Huddersfield Town–Everton 0–1 • Wolverhampton Wanderers–West Ham United 3–0 • Manchester United–Burnley 2–2 • Newcastle United–Manchester City 2–1. További négy mérkőzést szerdán játszanak. A tabellán: 1. FC Liverpool 60 pont/23 mérkőzés, 2. Man. City 56/24, 3. Tottenham Hotspur 51/23, 4. Chelsea 47/23 (40–19), 5. Arsenal 47/24 (50–33), 6. MU 45/24.