Női kézilabda Eb: horvát siker Románia ellen

A horvát női kézilabda-válogatott 25–20-ra legyőzte csütörtökön Romániát a dániai Európa-bajnokság magyar érdekeltségű középdöntős csoportjában.

Jobban kezdtek a románok a koldingi II. csoportban, Cristina Neagu vezérletével 8–4-re elléptek a 18. percben, ezt követően azonban váratlanul megtorpantak, egyre többet hibáztak, hét és fél percig nem találtak be, ezt kihasználva a horvátok 11–8-ra fordítottak.

A szünetben 14–10-re vezettek a horvátok, a második félidő elején tovább növelték előnyüket (36. perc: 17–11), majd a románok egy 6–2-es sorozattal felzárkóztak (48. perc: 19–17). Akárcsak az első felvonásban, Nenad Sostarics szövetségi kapitány időkérése ezúttal is hatásos volt, így a remekül védekező és fegyelmezetten támadó csapata a negyedik meccsét is megnyerte a tornán.

Főleg a második félidőben a román válogatott rengeteg labdát eladott (18-at, ebből Neagu 8-at), ez okozta Bogdan Burcea együttesének újabb kisiklását, amely most már biztosan nem végez az első négy között az Eb-n.

A román góldobók: Cristina Neagu 6, Eliza Buceschi 5, Lorena Ostase 3, Anca Polocoşer és Sonia Seraficeanu 2–2, Ana Maria Iuganu és László Krisztina 1–1; a horvátok legjobbja a nagydisznódi Maguránál idegenlégióskodó Valentina Blazevics volt 7 találattal.

A csoport másik találkozóján Norvégia hét góllal verte Hollandiát.

Az olimpiai bajnok Oroszország a vártnál sokkal nehezebben ugyan, de egy góllal legyőzte Montenegrót. A címvédő francia válogatott egy találattal legyőzte a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat, így szintén őrzi 100%-os mérlegét.

Eredmények, középdöntő:

I. csoport (Herning): • Oroszország–Montenegró 24–23 (13–13) • Franciaország–Spanyolország 26–25 (16–10). A csoport állása: 1. Oroszország 6 pont/3 mérkőzés (85–71), 2. Franciaország 6/3 (73–68), 3. Dánia 2/2, 4. Svédország 1/2 (49–53), 5. Spanyolország 1/3 (70–80), 6. Montenegró 0/3.

II. csoport (Kolding): • Horvátország–Románia 25–20 (14–10) • Norvégia–Hollandia 32–25 (16–10). Az állás: 1. Norvégia 6 pont/3 mérkőzés (102-68), 2. Horvátország 6/3 (76–67), 3. Hollandia 2/3 (78–83), 4. Németország 2/2 (45–61), 5. MAGYARORSZÁG 0/2 (46–52), 6. ROMÁNIA 0/3 (59–75).

A csoportok első két-két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.

A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.