Magyar NB I.: pótlások zárásként

Két mérkőzéssel, nyolc góllal, egy hazai és egy vendégsikerrel, illetve egy edzőváltással ért véget a 2020-as esztendő a labdarúgó OTP Bank Ligában.

A koronavírus-járvány miatt korábban elhalasztott meccseken az Újpest FC házigazdaként, a Budapesti Honvéd pedig vendégként tudott nyerni. Előbbinél a sikert követően bejelentette távozását a szerb Predrag Rogan vezetőedző, akit a német Michael Oenning követ a kispadon. A kispestiek elmozdultak a kiesőhelyről, ahova – az idény során először – az újonc Budafoki MTE került.

A bajnokság január 20-án szintén egy pótolt mérkőzéssel, a címvédő és listavezető Ferencváros, illetve a sereghajtó Diósgyőri VTK találkozójával folytatódik. Ezt követi január 23-án a 17. forduló.

Eredmények,  OTP Bank Liga, a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC 3–2 (gól: Csongvai Áron – 35., valamint Junior Tallo 2 – 62. és 65. perc, illetve Könyves Norbert – 41. és Artem Volodimirovics Favorov – 64. perc). A 10. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • Budafoki MTE–Budapesti Honvéd 1–2 (Skribek Alen – 1. perc, illetve Gazdag Dániel – 45. + 2., 11 m és Balogh Norbert – 69. perc). A 2021-es folytatásig:

1.      FTC  14     12     2       0       31–7 38

2.      Fehérvár     15     8       5       2       35–17         29

3.      MTK 16     7       4       5       24–21         25

4.      Puskás A.   16     7       2       7       20–24         23

5.      Kisvárda    15     6       5       4       17–18         23

6.      Paks  16     6       3       7       29–30         21

7.      ZTE  16     6       2       8       28–28         20

8.      Mezőköv.   16     6       2       8       16–22         20