Magyar NB I. – 29. forduló: Maradt a sorrend az élen

Nem változott a bajnoki címért versenyző két csapat sorrendje a labdarúgó OTP Bank Ligában, mivel a 29. forduló felcsúti rangadóján a listavezető Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a második helyezett Videotonnal.

Így maradt az egy pont különbség a fővárosi együttes javára négy fordulóval a vége előtt.

A Diósgyőr a stadionavatóján közel 13 ezer néző előtt kikapott a Mezőkövesdtől, ezzel ez utóbbi csapat az utolsóról a kilencedik helyre lépett előre.

A Balmazújváros otthon döntetlent játszott az Újpesttel, de így is a tabella aljára került, és jelenleg kieső pozícióban van a Vasas is, amely pályaválasztóként kikapott a Pakstól. Utóbbi csapat viszont az ötödikről a harmadik helyre lépett előre.

Eredmények: • Balmaz Kamilla Gyógyfürdő–Újpest FC 1–1 (gól: Nemanja Andrics – 2. perc, illetve Litauszki Róbert – 67. perc) • Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 0–1 (Sztefan Drazsics – 89. perc) • Szombathelyi Swietelsky Haladás–Puskás Akadémia FC 3–2 (Mészáros Karol – 13., Stef Wils – 68. és David Joel Williams – 71. perc, illetve Ezekiel Henty 2 – 6. és 82., az első 11 m) • Budapesti Honvéd–Debreceni VSC 1–3 (Eppel Márton – 45. perc, illetve Harisz Tabakovics 2 – 13. és 58., valamint Sós Bence – 15. perc; kiállítva: Baráth Botond – 90. perc, Honvéd) • Budapesti Vasas FC–Paksi FC 0–1 (Hahn János – 75. perc) • Székesfehérvári Videoton FC–Ferencvárosi Torna Club 0–0 (kiállítva: Danko Lazovics – 94. perc, illetve Fernando Gorriarán – 92. perc). A tabellán:

10.     Diósgyőr     29      8        6        15      40–46         30

11.     Vasas                    29      8        6        15      35–54         30

12.     Balmaz       29      6        11      12      31–42         29