Európa Liga: FCSB-továbbjutás az utolsó pillanatban

A labdarúgó Európa Liga selejtezőiben megmaradt két román együttes közül csak az FCSB tudott továbblépni, a szó szoros értelmében az utolsó pillanatban.

Ugyanis a Gyurgyevóban jegyzett gól nélküli döntetlen után Mlada Boleslav városának Mestsky Stadionjában sem esett gól 90 percen át, ám a hosszabbításpercekben a jászvásáriaktól leigazolt Ionuţ Panţâru betalált. Az összecsapás 75. percében a belga Jonathan Lardot játékvezető felmutatta a második sárga lapot Antonin Krapkának, így a cseh Mlada Boleslav gárdája emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.

A fővárosiaknak a portugál Vitória Guimaraes SC elleni párharc következik az EL főtáblára jutásért. Az első felvonás ismét Gyurgyevóban/Giurgiuban lesz csütörtökön 21.30-tól, a portugáliai visszavágó pedig 22 órától, mindkét találkozót a Pro tv közvetíti élőben.

Végeredmény: • FK Mlada Boleslav–FCSB 0–1 (gól: Ionuţ Panţâru – 91. perc; kiállítva: Antonin Krapka – 75. perc, Mlada Boleslav) – továbbjutott az FCSB 1–0-s összesítéssel.

Búcsúzott viszont a Budapesti Honvéd ellen gyalázatos körülmények között továbbjutó Krajovai Universitatea FC, amely az AEK Athén ellen már nem rendezett tűzijátékot... A zártkapus visszavágót a francia Jerome Brisard vezette, az oltyánok egyetlen vigasza, hogy ezt a találkozót döntetlennel kihúzták.

Végeredmény: • AEK Athén (görög)–Krajovai Universitatea FC 1–1 (Petrosz Mantalosz – 26. perc, illetve Antoni Ivanov – 63. perc) – továbbjutott az AEK 3–1-es összesítéssel.

Az Európa Liga harmadik selejtezőkörében kettős győzelemmel jutott tovább Szalai Attila csapata, a ciprusi Apollon Limasszol, a magyar játékos végigjátszotta a Bécsi Ausztria elleni mérkőzést.

A Midtjyllandban légióskodó Korcsmár Zsolt sérülése miatt nem léphetett pályára, csapata kétgólos hátrányból indult a Glasgow Rangers elleni skóciai visszavágón – a dánok végül kettős vereséggel búcsúztak.

Korhut Mihály csapata, a görög Arisz Szaloniki az előző héten belefutott egy háromgólos pofonba Norvégiában, de odahaza javított, ugyanis a 90. perc után három nullára vezetett. A magyar válogatott balhátvéd az első félidőben sárga lapot kapott, majd a 104. percben lecserélték, az argentin karmester, Martín Tonso állt be a helyére, ugyanis a Molde gólt szerzett, és továbbjutásra állt. Mindent egy lapra tettek fel a déliek, de kihagyták a helyzeteiket, így kiestek.

Bölöni László dr. csapata, a Royal Antwerpen 2–1-re kikapott ugyan Plzenben, de az előző heti 1–0-s sikernek köszönhetően továbbment. A belgák a hosszabbításban harcolták ki a következő körbe jutást, a nagyon fontos gólt a 33 éves támadó, a csapat legértékesebb és legismertebb játékosa, Dieumerci Mbokani szerezte.

A bolgár Razgrad Ludogorec (a Ferencváros első ellenfele) a visszavágón is átmasírozott a walesi TNS (The New Saints) együttesén, románjai közül Dragoş Grigore kezdőember volt, és végigjátszotta a meccset, Cladiu Keşerü a 81. percben kapott lehetőséget, Cosmin Moţi ezúttal a cserepadon pihent.

A cseh Sparta Prága kapusa, Florin Niţă két gólt kapott a Trabzonspor otthonában, a 2–1-es siker után a törökök örülhettek.

A Kolozsvári CFR 1907 első ellenfele a Fradi második „áldozatával” vívott párharcot, a kazah FK Asztana a vallettai visszavágót is magabiztosan nyerve jutott tovább. A román idegenlégiós Dorin Rotariu végigjátszotta a 4–0-lal végződött meccset.

A litván Suduva a visszavágón is 2–1-re legyőzte az izraeli Maccabi Tel-Avivot (a CFR második ellenfelét), ezzel véglegessé vált, hogy ő lesz a Bajnokok Ligájától elbúcsúzott Ferencvárosi Torna Club ellenfele az EL play-offjában (csütörtökön 20 órakor lesz az első mérkőzés Marijampoléban, egy hétre pedig 21 órakor a visszavágó a budapesti Groupama Arénában, mindkét találkozóról élőben számol be az m4sport).

Eredmények, Európa Liga, selejtező, 3. kör, visszavágó: • Trabzonspor (török)–Sparta Prága (cseh) 2–1 – továbbjutott a Trabzonspor 4–3-as összesítéssel • The New Saints (walesi)–PFK Razgrad Ludorogec (bolgár) 0–4 • tj. a Ludogorec kettős győzelemmel, 9–0-s összesítéssel • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–IFK Norrköping (svéd) 3–1 – tj. a Hapoel 4–2-es összesítéssel • Valletta FC (máltai)–FK Asztana (kazah) 0–4 – tj. az Asztana kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel • FC Viktoria Plzen (cseh)–Royal Antwerpen (belga) 2–1 – hosszabbítás után, tj. a Royal Antwerpen 2–2-vel, idegenben szerzett góllal • PSV Eindhoven (holland)–Haugesund (norvég) 0–0 – tj. a PSV 1–0-s összesítéssel • Arisz Szaloniki (görög)–FK Molde (norvég) 3–1 – hosszabbítás után – tj. a Molde 4–3-as összesítéssel • Racing Strasbourg (francia)–Lokomotív Plovdiv (bolgár) 1–0 – tj. a Strasbourg, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel • AZ 67 Alkmaar (holland)–Mariupol (ukrán) 4–0 – tj. az Alkmaar 4–0-s összesítéssel • KAA Gent (belga)–AEK Larnaca FC (ciprusi) 3–0 – tj. a Gent 4–1-es összesítéssel • Eintracht Frankfurt (német)–FC Vaduz (liechtensteini) 1–0 – tj. a Frankfurt, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel • Sporting Braga (portugál)–IF Bröndby (dán) 3–1 – tj. a Braga, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel • Wolverhampton Wanderers (angol)–Pjunik Jerevan (örmény) 4–0 – tj. a Wolverhampton kettős győzelemmel, 8–0-s összesítéssel • Glasgow Rangers FC (skót)–FC Midtjylland (dán) 3–1 – tj. a Rangers kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel • Aberdeen FC (skót)–HNK Fiume/Rijeka (horvátországi) 0–2 – tj. a Rijeka kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel • Espanyol Barcelona (spanyol)–FC Luzern (svájci) 3–0 – tj. az Espanyol kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel • Suduva (litván)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–1 – tj. a Suduva kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel • BATE Boriszov (fehérorosz)–FK Szarajevó (bosnyák) 0–0 – tj. a BATE 2–1-es összesítéssel • AIK Solna/Stockholm (svéd)–Sheriff Tiraspol (moldáv) 1–1 – tj. az AIK 3–2-es összesítéssel • Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)–FC Torino (olasz) 1–1 – tj. a Torino 6–1-es összesítéssel • Apollon Limasszol FC (ciprusi)–Bécsi Austria (osztrák) 3–1 – tj. az Apollon kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel • Malatyaspor (török)–Partizán Belgárd (szerb) 1–0 – tj. a Partizán 3–2-es összesítéssel • Zrinjski Mostar (bosnyák)–Malmö FF (svéd) 1–0 – tj. a Malmö 3–1-es összesítéssel • Zorja Luhanszk (ukrán)–CSZKA Szófia (bolgár) 1–0 – tj. a Zorja Luhanszk 2–1-es összesítéssel • Bnei Jehuda (izraeli)–Neftci PFK (azeri) 2–1 – tj. a Bnei Jehuda 4–3-as összesítéssel • HJK Helsinki (finn)–Riga FC (lett) 2–2 – tj. a Riga FC 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal • Dinamó Tbiliszi (grúz)–Feyenoord Rotterdam (holland) 1–1 – tj. a Feyenoord 5–1-es összesítéssel • Szpartak Moszkva (orosz)–FC Thun (svájci) 2–1 – tj. a Szpartak kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel.

Az EL-selejtezők 4. fordulója (play-off): Suduva (litván)–Ferencvárosi Torna Club, FC Koppenhága (dán)–Riga, Celtic Glasgow (skót)–AIK, Ararat-Armenia (örmény)–F91 Dudelange (luxemburgi), Ludorogec–Maribor (szlovén), Linfield FC (északír)–Karabah/Qarabag (azeri), Slovan Pozsony/Bratislava (szlovákiai)–PAOK Szaloniki (görög), Asztana–BATE, Torino–Wolverhampton, Legia Varsó (lengyel)–Rangers, FCSB–Vitória Guimaraes (portugál), PSV–Apollon, AEK–Trabzonspor, Feyenoord–Hapoel Beer-Seva, Gent–Rijeka, Espanyol–Zorja Luhanszk, Partizán–Molde, Braga–Szpartak, Malmö–Bnei Jehuda, Strasbourg–Eintracht, Alkmaar (holland)–Royal Antwerpen.

Az első mérkőzéseket augusztus 22-én, a visszavágókat augusztus 29-én rendezik meg.

*

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. forduló (play-off) párosítása: Kolozsvári CFR 1907–Slavia Prága (cseh) – a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban kedden játszanak, a visszavágót augusztus 28-án játsszák a cseh fővárosban, mindkét összecsapás 22 órakor kezdődik és a Look tv élőben közvetíti, Young Boys Bern (svájci)–Crvena Zvezda Belgárd (szerb), APOEL Nicosia (ciprusi)–Ajax Amszterdam (holland), Dinamó Zágráb (horvát)–Rosenborg Trondheim (norvég), LASK Linz (osztrák)–FC Bruges (belga), Olympiakosz Pireusz (görög)–FK Krasznodar (orosz).