CFR 1907: ha Edi, akkor 2–0

Harmadik alkalommal irányítja bajnoki mérkőzésen Edward Iordănescu edző a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapatát, s mindannyiszor 2–0-s győzelmet ért el együttese. Ezúttal a román élvonal alapszakaszának 14. játéknapján a Dinamó volt az ellenfél a fővárosban.

A kétgólos siker már az első félidőben körvonalazódott: a horvát Gabriel Debeljuh a 14. percben, Adrian Păun a 44. percben talált be (utóbbi 11-esből volt eredményes).

A 14. percben az első gólnál vezetett akció során a portugál–román csapatkapitány, Mario Camora adta be a labdát bal oldalról, Ricardo Grigore elcsúszott, így középen Gabriel Debeljuh a büntetőterületen belül lőhetett, az Andrei Radun megpattanó labda pedig a hálóba került (0–1). A félidő hajrájában a második találatnál is Debeljuh volt az egyik főszereplő, honfitársa, Ante Puljics elakasztotta a 16-oson belül, és a fővárosi Marius Avram játékvezető büntetőt ítélt. Păun volt az ítélet-végrehajtó, és nem hibázott (0–2).

A hosszabbításpercekben a dinamósok 10 főre fogyatkoztak, amikor a csereként beállt Florin Bejan megkapta a második sárga lapját, és kiállították.

A 41 éves bukaresti Marius Avramnak ez volt az utolsó mérkőzése, úgy döntött, hogy visszavonul.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Andrei Burcă, Paulo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu (83. perc Valentin Costache), William Soares da Silva (60. perc Damjan Djokovics), Adrian Păun (83. perc Ovidiu Hoban) – Nicolae Carnat (59. perc Ciprian Deac), Gabriel Debeljuh, Michaël Pereira (77. perc Alexandru Chipciu); fel nem használt cserék: Grzegorz  Sandomierski – Cristian Manea, Jakub Vojtus, Ivica Zunics.

A vasutascsapatnak kitűnő a mérlege idegenben, hat győzelmet és egy döntetlent ért el, utolsó négy kiszállásán pedig gólt sem kapott. Az FCSB hétmeccses sikersorozatának megtörése után, a CFR 1907 a Dinamó három találkozó óta tartó nyerési menetét is sikerült megszakítania.

Idei utolsó mérkőzésén a CFR 1907 kedden 21 órakor lép pályára, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban esedékes rangadón a Krajovai Universitatea FC lesz az ellenfele.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 14. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Aradi 3–0 (gól: Pavol Safranko 2 – 33. és 81., valamint Cătălin Golofca – 85. perc) • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (Gabriel Debeljuh – 14. és Adrian Păun – 44. perc, 11 m; kiállítva: Florin Bejan – 93. perc, Dinamó). A forduló a pénteki Krajova–FCSB (20.30 órakor) rangadóval zárult.

A 15. fordulót szombattól keddig rendezik (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szombaton: • Târgoviştei Chindia–Piteşti-i Argeş FC (15 órakor) • Medgyesi Gázmetán–Konstancai Viitorul (20.30-kor). Vasárnap: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (14 órakor) • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC (16.30-kor) • Clinceni-i Academica–Dinamó (21 órakor). Hétfőn: • UTA–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (17.30-kor) • FCSB–Sepsi (20.30-kor). Kedden: • Kv. CFR 1907–Krajova (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21 órakor). Az állás:

16.    Argeş          14     2       4       8       12–22         10

Borítókép: Adrian Păun büntetőből állította be a végeredményt (22-essel a másik gólszerző, Gabriel Debeljuh) – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA