CFR 1907: győzelem az FCSB elleni rangadón

A Kolozsvári CFR 1907 csapata az első hivatalos bajnoki mérkőzésén rangadón volt érdekelt az FCSB ellen az I. liga 23. fordulójában, és 1–0 (0–0) arányú győzelmet aratott a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A vendégek egyetlen kapura tartó lövést sem jegyeztek, a vasutasok is inkább a második félidőben jeleskedtek. Az 58. percben a horvát Damjan Djokovics lövése zúgott alig mellé. A 61. percben volt a fővárosiak egyetlen komolyabb gólszerzési lehetősége, de Ovidiu Moruţan ideális helyzetben fölé lőtt. Egy percre rá viszont Mihai Bordeianu jól eltalált lövése tornáztatta meg Cristian Bălgrădean kapust, aki szögletre mentett.

A találkozó gyakorlatilag a 79. percben dőlt el, de előtte Ciprian Deac támadásánál Dragoş Nedelcu óriásit hibázott, ezzel kényszerhelyzetbe hozta Bogdan Planicsot, a szerb utolsó védőként szabálytalankodott Deac ellenében, de még a büntetőterületen kívül. Kovács István nagykárolyi játékvezető habozás nélkül felmutatta a piros lapot Planicsnak, majd következhetett a szabadrúgás, amelyet a sértett a sorfalba lőtt, a kipattanó labdát viszont a brazil Paulo Vínícius mellel levette, testcsellel becsapta védőjét, majd mintegy 17 méterről óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába (79. perc: 1–0).

A mérkőzés végéig más lehetőség nem adódott egyik csapatnak sem, a CFR 1907 megérdemelten nyerte a derbit, s előnye most már 7 pontra nőtt a táblázat élén.

A vasutasok veretlenek maradtak hazai pályán ebben a bajnokságban, legutóbb 2018. szeptember 2-án kaptak ki 2–1-re a Konstancai Viitorultól. A CFR 1907 sorozatban harmadik győzelmét jegyzi. Az FCSB-nek hét sikerből álló idegenbeli sorozata szakadt meg.

A két együttes a bajnokságban eddig 55-ször mérkőzött meg, 12-szer nyertek a kolozsváriak, 21-szer a bukarestiek, 22 találkozó pedig döntetlennel végződött. A CFR 1907 a 28 kolozsvári összecsapáson 8-szor, az FCSB 7-szer győzött 12 remi mellett. Az FCSB 2014. augusztus 10. óta nem nyert a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. Az idény első mérkőzésén gól nélküli döntetlen volt Bukarestben.

Dan Petrescu csapata: Giedrius Arlauskis – Mario Camora, Paulo Vinícius, Kevin Boli, Andrei Burcă – Mihai Bordeianu, Damjan Djokovics, Cătălin Itu (60. perc Ovidiu Hoban), Ciprian Deac – Valentin Costache (84. perc Claudiu Petrilă), Billel-Abdel Omrani (72. perc Mario Rondón).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 1–0 (gól: Paulo Vinícius – 79. perc; kiállítva: Bogdan Planics – 77. perc, FCSB).

A többi eredmény: • Krajovai Universitatea FC–Medgyesi Gázmetán 3–1 (Alexandru Cicâldău 2 – 7. és 26., valamint Uros Cosic – 62. perc, illetve Marius Constantin – 37. perc, 11 m) • Clinceni-i Academica–Voluntari-i FC 1–2 (Adrian Şut – 8. perc, illetve Marko Simonovski – 13. és Mihai Căpăţână – 56. perc, 11 m; kiállítva: Răzvan Patriche – 94. perc, Academica; a 23. percben az Academica játékosa, Eugen Cebotaru kihagyott egy 11-est) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–2 (Gabriel Debeljuh 2 – 66. és 84. perc, illetve Pavol Safranko 2 – 13. és 68. perc) • Bukaresti Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 2–0 (Slavko Perovic – 65., 11 m és Ricardo Grigore – 73. perc) • Târgoviştei Chindia–Botoşani-i FC 0–1 (Marko Dugandzic – 89. perc; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette). Hétfőn játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul mérkőzést (20 órakor, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). A táblázaton:

14.    Voluntari    22     2       5       15     15–41         11

Borítókép: Paulo Vinícius öt FCSB játékos gyűrűjében lövésre szánja el magát, és eldönti a mérkőzést – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA/DAN TĂUŢAN