CFR 1907: kiváló évkezdés

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata jobb lábbal kezdte az évet: a román élvonal alapszakaszának 16., a visszavágók első fordulójában 3–1 (1–0) arányban jobbnak bizonyult a Clinceni-i Academicánál a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A zárt kapus mérkőzést a fővárosi Andrei Florin Chivulete vezette, a gólokon Valentin Costache, Ciprian Deac és Gabriel Debeljuh, illetve Asen Csandarov osztozott.

Már az első negyedórát góllal zárta a támadó szellemben játszó vasutascsapat, a szlovák Jakub Vojtus passzolt Valentin Costachénak, s a fiatal támadó egy csel után mintegy 16 méterről fordulásból lőtt a bal alsó sarokba (1–0).

A második félidőben Ciprian Deac támadása végződött góllal az 52. percben: a rutinos játékos a tizenhatos szélén lövés helyett Adrian Păunnal háromszögelt, majd 19 m-ről bombagólt lőtt a jobb pipába (2–0). Az 57. percben Andrei Burcă a kapufát találta el.

Az Ilfov megyei gárda kihasználta a mondhatni egyetlen védelmi megingást: a 84. percben egy bal oldali beadás Andrei Burcă és Denis Ciubotariu között megtalálta Asen Csandarovot, aki fejjel a kapuba csúsztatta a labdát (2–1) – a bolgárnak ez volt az első gólja az I. ligában. A hajrában azonban visszaállt a kétgólos különbség, abban a pillanatban, amikor az óra átváltott a hosszabbításpercekre, a csereként beállt Gabriel Debeljuh jókor volt jó helyen és közelről betalált a kapuba (3–1).

Az Academica nyolcmeccses veretlenségi sorozata (öt győzelem, három döntetlen) tehát Kolozsvárott szakadt meg, egyben ez volt az első veresége kiszállás során.

A CFR 1907 az idény során először lőtt három gólt egy mérkőzésen, sorozatban az ötödik veretlen találkozójánál tart az Edward Iordănescu-korszak alatt (négy győzelem és egy döntetlen). A sikernek köszönhetően a kolozsváriak a második helyre léptek a tabellán.

A kolozsvári csapat összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics (83. perc Cristian Manea), Andrei Burcă, Denis Ciobotariu, Mario Camora – Ciprian Deac (83. perc Cătălin Itu), Damjan Djokovics, Adrian Păun – Michaël Pereira (77. perc Alexandru Chipciu), Jakub Vojtus (65. perc William Soares da Silva), Valentin Costache (76. perc Gabriel Debeljuh); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Sziám Ben Júszef, Nicolae Carnat, Ovidiu Hoban.

A CFR 1907 számára vasárnap 16.45-kor következik az újabb próbatétel, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vendége lesz.

A kolozsvári gárda a honlapján (www.cfr1907.ro) bejelentette, hogy a 20 éves Ionuţ Rus kapust kölcsönbe adta a Nagyszebeni AFC Hermannstadt csapatának.

Eredmények, I. liga, 16. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Clinceni-i Academica 3–1 (gól: Valentin Costache – 15., Ciprian Deac – 52. és Gabriel Debeljuh – 91. perc, illetve Aszen Csandarov – 84. perc) • Botoşani-i FC–Piteşti-i Argeş 0–1 (Sylvain Deslandes – 92. perc).

A fordulót pénteken az Aradi UTA–Konstancai Viitorul (17 órakor) és az FCSB–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20 órakor) találkozóval fejezik be. Ezt viszont máris követi a folytatás, a 17. játéknapot szombattól keddig rendezik.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia (20 órakor). Vasárnap: • Argeş–Medgyesi Gázmetán (14.30-kor) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kv. CFR 1907 (16.45-kor) • Clinceni–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (19 órakor). Hétfőn: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Botoşani  (17 órakor) • Astra–Krajovai Universitatea FC (20 órakor). Kedden: • Voluntari–UTA   (17 órakor) • Viitorul–FCSB (20 órakor). A táblázaton:

16.    Argeş          16     3       5       8       15–24         14

Borítókép: Vojtus és Costache kombinációja eredményezte az első gólt – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA